Ruszył przetarg na kolejne punkty ładowania przy polskich autostradach | MOTOFAKTOR

Ruszył przetarg na kolejne punkty ładowania przy polskich autostradach

person Adrian Januszkiewicz 4/10/2019

GDDKiA ogłosiła  przetarg na zapewnienie ogólnodostępnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych na kolejnych MOP-ach przy autostradach A1, A2 i A4.

Ogłoszony właśnie przetarg dotyczy 27 Miejsc Obsługi Podróżnych przewidzianych do wyposażenia w punkty ładowania pojazdów elektrycznych. Potencjalni wykonawcy mogą składać oferty do 10 grudnia 2019 roku.

 

W kolejnym etapie (planowanym na I kwartał 2020 r.) GDDKiA przewiduje ogłoszenie postępowania na budowę punktów ładowania pojazdów elektrycznych i pełnienie roli operatora dla pozostałych MOP zlokalizowanych na autostradzie A4 (Kraków – Korczowa oraz Zgorzelec – Krzyżowa), a także na drogach ekspresowych S3 Szczecin – Gorzów Wielkopolski, S7 Gdańsk – Warszawa oraz S8 Białystok – Warszawa.

 

We wrześniu br. GDDKiA przekazała już, wyłonionym w pierwszym przetargu operatorom stacji ładowania samochodów elektrycznych, tereny na Miejscach Obsługi Podróżnych zlokalizowanych przy autostradzie A4 Wrocław – Katowice (7 MOP-ów) oraz drodze ekspresowej S8 Wrocław – Łódź (3 MOP-y).

 

Wszystkie działania związane z dostosowaniem MOP do ładowania pojazdów elektrycznych zmierzają do tego, by zapewnić bezpieczną możliwości poruszania się takimi pojazdami na kolejnych kluczowych odcinkach dróg zarządzanych przez GDDKiA.

 

Źródło: GDDKiA

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).