Rozwój Centrum Inżynieryjnego ZF w Łodzi | MOTOFAKTOR

Rozwój Centrum Inżynieryjnego ZF w Łodzi

person Redakcja 16/03/2022

Centrum Inżynieryjne ZF w Łodzi zatrudnia obecnie ponad 200 inżynierów i nieustannie się rozwija.

Centrum Inżynieryjne ZF w Łodzi zatrudnia obecnie ponad 200 inżynierów i nieustannie się rozwija. W niedalekiej przyszłości planowane jest podwojenie przestrzeni laboratoryjnej Centrum oraz dalsza, intensywna rekrutacja.

Wzmacnianie i rozbudowa lokalnych ośrodków inżynieryjnych pozwala koncernowi ZF na realizację strategii mobilności nowej generacji (Next Generation Mobility). Od prawie 5 lat prowadzimy rozwijamy naszą działalność w Łodzi w przestrzeniach biurowca Symetris przy ul. Piłsudskiego 86. Dotychczasowe pozytywne doświadczenia wynikające ze współpracy z właścicielami budynku przyczyniły się do decyzji o dalszym przedłużeniu kontraktu. Tomasz Szkudlarek Dyrektor Centrum Inżynieryjnego ZF Automotive Systems Poland w Łodzi

 

Dobra pozycja lokalnych ośrodków inżynieryjnych, takich jak Łódź wynika nie tylko z szeroko zakrojonej strategii globalnego rozwoju technologicznego firmy ZF, ale również z dostępności wykwalifikowanych inżynierów, którzy chcą dołączyć do ZF i pracować w międzynarodowym środowisku nad technologiami motoryzacji jutra.

Rozwój naszego Centrum potwierdza rosnące znaczenie łódzkiego ośrodka w koncernie ZF. Od momentu rozpoczęcia działalności w 2017 roku, nieustannie rośniemy i obecnie wraz z Centrum Inżynieryjnym w Częstochowie, należymy do czołówki tego typu jednostek ZF na świecie. Od początku systematycznie rozwijamy nasze możliwości i kompetencje, aby realizować coraz bardziej zaawansowane projekty bezpośrednio wpływające na poprawę bezpieczeństwa na drogach. W niedalekiej przyszłości ZF planuje podwoić przestrzeń laboratoryjną w budynku Symetris. Będziemy prowadzić tu projekty oparte o kamery i radary współpracujące z najnowszymi super komputerami dla motoryzacji – ZF ProAI. Dodatkowo przy współpracy z Urzędem Miasta w Łodzi poszukujemy miejsca pod tor testowy. Tomasz Szkudlarek

 

Firma ZF oferuje doświadczonym inżynierom, studentom i absolwentom wszystkich kierunków technicznych interesujące i wymagające stanowiska, a także zapewnia atrakcyjne środowisko pracy.

Nasza współpraca z uczelniami owocuje coraz silniejszym przenikaniem światów biznesu i nauki, dzięki czemu łódzcy studenci uczą się rozwiązywać realne problemy z obszaru zaawansowanych technologii. Mają też szansę pracować w międzynarodowych zespołach nad rozwiązaniami kształtującymi przyszłość motoryzacji. Tomasz Szkudlarek

 

Jednostka prowadzi działalność badawczo-rozwojową w obszarze projektowania i testowania aktywnych systemów bezpieczeństwa ADAS i AD. Zadaniem projektowanych rozwiązań jest zapobieganie wystąpieniu niebezpiecznych zdarzeń drogowych, wspieranie kierowcy w podejmowaniu decyzji na drodze oraz rozwijanie technologii jazdy autonomicznej. Inżynierowie Centrum rozwijają systemy wizyjne i radarowe dedykowane pojazdom osobowym i specjalistycznym, współpracują z wiodącymi producentami samochodów na świecie.

 

Firma ZF, będąca globalnym liderem technologii motoryzacji nieustannie zwiększa swoje inwestycje w badania i rozwój (R&D) na całym świecie. W 2020 roku ZF wydała na ten cel łącznie 2,5 mld euro, co odpowiada wskaźnikowi kosztów badań i rozwoju na poziomie 7,7%.

 

Źródło: ZF

 

 

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).