Rozwiązanie Sogefi w najlepszym silniku ostatnich dwóch dekad | MOTOFAKTOR

Rozwiązanie Sogefi w najlepszym silniku ostatnich dwóch dekad

Spółka Sogefi została dostawcą modułu filtracji oleju montowanego w 3,9-litrowym silniku V8 Ferrari Twin-Turbo.

W dwudziestej edycji konkursu „International Engine of the Year”, jury składające się z dziennikarzy motoryzacyjnych przyznało 3,9-litrowemu silnikowi Twin-Turbo V8, napędzającemu Ferrari 488 Pista, Spider i GTB specjalną nagrodę „Best of the Best’ (Najlepszy z najlepszych). Jest to dowód uznania dla najlepszego silnika na przestrzeni dwóch ostatnich dekad. Silnik z podwójnym turbodoładowaniem otrzymał także nagrodę „International Engine of the Year” już trzeci rok z rzędu, jak i nagrodę „Performance Engine” dla najbardziej wydajnego i najlepszego silnika o pojemności od 3 do 4 litrów.

 

Zastosowanie siatki ochronnej w zaworze bocznikowym filtra Sogefi zapewnia najlepsze wyniki w zakresie wydajności, spadku ciśnienia, wysokich natężeń przepływu i okresu eksploatacji filtra, jak również sztywności mechanicznej w ekstremalnych warunkach wymaganych przez te wysoce wydajne silniki sportowe.

 

Produkty Sogefi są obecne w pojazdach segmentów sportowych i luksusowych, a marki takie jak Aston-Martin, Bentley, Ferrari, Maserati i Jaguar stanowią potwierdzenie, że zaangażowanie firmy Sogefi w badania i rozwój zaawansowanych technologii filtracyjnych to pierwszy wybór dla topowych modeli samochodów.

 

Źródło: Sogefi

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).