Rozwiązania Hella na Busworld 2019 | MOTOFAKTOR

Rozwiązania Hella na Busworld 2019

person Adrian Januszkiewicz 3/10/2019

Na Busworld 2019 Hella zaprezentuje najważniejsze technologie autobusów i autokarów.

Prezentacja na targach będzie koncentrować się na innowacyjnych rozwiązaniach produktowych, które przyczyniają się do większego bezpieczeństwa i wygody w ruchu drogowym oraz do zindywidualizowanego projektu pojazdu. Busworld to największe międzynarodowe targi autobusów miejskich i autokarów. Po raz pierwszy w tym roku targi odbędą się w Brukseli.

Sztuczny hałas podczas jazdy pojazdami elektrycznymi po raz pierwszy na Busworld

Aby chronić użytkowników dróg, takich jak piesi, rowerzyści i osoby niedowidzące, Hella opracowała sztuczny hałas podczas jazdy dla pojazdów elektrycznych, hybrydowych i zasilanych ogniwami paliwowymi. Daje to dźwięk bezgłośnym silnikom, dzięki czemu zbliżające się pojazdy są lepiej widoczne. Hella po raz pierwszy zaprezentuje publicznie nowy system akustycznego ostrzegania o pojazdach (AVAS) na Busworld. Zaprezentuje także inne kluczowe technologie z szerokiej gamy produktów elektronicznych, w tym inteligentny czujnik akumulatora 24 V i czujnik światła deszczowego. Czujnik światła jest obowiązkowy we wszystkich nowych autobusach (dla automatycznie sterowanych świateł mijania zgodnie z ECE-R48).

Inteligentne systemy oświetleniowe zwiększające bezpieczeństwo na drodze

Busworld 2019 skupi się również na technologii projekcji VISIOTECH. Umożliwia ona komunikację za pomocą światła, a tym samym może wizualnie ostrzegać inne pojazdy i pieszych. Hella zaprezentuje także kolejne inteligentne systemy oświetleniowe oparte na sprawdzonych matrycowych technologiach LED, które od kilku lat są produkowane seryjnie w przemyśle motoryzacyjnym i zapewniają bardziej precyzyjne, indywidualne i sytuacyjne oświetlenie nawierzchni drogowych.

Przedni reflektor z ekonomicznym oświetleniem LED

Kolejną premierą technologii Hella będzie moduł LED 90 mm R 80. Ten wytrzymały reflektor ma innowacyjną konstrukcję, która zapewnia szczególnie jednorodne oświetlenie, a zatem nie rozprasza ani nie męczy kierowcy. Innowacyjna technologia umożliwia ekonomiczne przełączanie reflektorów halogenowych na LED.

Ponadto Hella przedstawi moduł projekcyjny Multi Lens Array (MLA), za pomocą którego można realizować różne spersonalizowane scenariusze powitalne na zewnątrz lub we wnętrzu pojazdów.

Modułowa seria lamp Shapeline umożliwia zindywidualizowany design pojazdu

Ponadto Hella zaoferuje klientom różne warianty wyposażenia w celu wzmocnienia wizerunku własnej marki. Obejmuje to serię lamp Shapeline. Na przykład producenci autobusów miejskich i autokarów będą mogli stosować zasadę modułowości, aby nadać swoim pojazdom indywidualny i jednolity charakter. Odwiedzający stoisko Hella będą mogli skorzystać z konfiguratora Shapeline, aby stworzyć zindywidualizowaną sygnaturę świetlną i wyświetlić ją bezpośrednio na pojeździe.

Hella będzie obecna na targach Busworld w dniach 17-23 października br. na stoisku 145 w Hali nr 1.

 

Źródło: Hella

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).