Robotaksówki z technologią ZF | MOTOFAKTOR

Robotaksówki z technologią ZF

person Adrian Januszkiewicz 22/12/2020

ZF dostarczy systemy bezpieczeństwa pasażerów i moduły podwozia dla nowego modelu robotaksówki Zoox.

Autonomiczny pojazd opracowany przez spółkę Zoox jest przeznaczony do bezpiecznego transportu do czterech pasażerów. Niemniej jednak mogą wystąpić sytuacje, w których kolizja będzie nieunikniona. Wtedy systemy ZF mają pomóc złagodzić jej skutki dla pasażerów. Obejmują one poduszki powietrzne montowane w dachu i na siedzeniach.

 

Wyzwaniem jest innowacyjny sposób siedzenia pasażerów twarzami do siebie, co oznacza, że dwóch pasażerów będzie zwróconych do przodu i dwóch tyłem do kierunku jazdy. Standardowe systemy bezpieczeństwa pasażerów są zoptymalizowane pod kątem pasażerów skierowanych przodem do kierunku jazdy. Z tego względu koncepcja bezpieczeństwa dla tej robotaksówki została opracowana specjalnie dla nowego sposobu siedzenia.

 

Podwozie jest kolejnym kluczowym modułem, ponieważ stanowi podstawę do komfortowej jazdy i ma decydujące znaczenie dla zapewnienia pozytywnego wrażenia z przejazdu. Zapewniać ma to precyzyjna integracja wysokiej jakości komponentów podwozia.

 

Firma ZF od lat pracuje nad rozwiązaniami dla Mobilności Nowej Generacji (Next Generation Mobility), w tym nad autonomicznymi i zasilanymi elektrycznie pojazdami do przewozu ludzi i ładunków.

 

Źródło: ZF

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).