Robert Kubica oficjalnie kierowcą Williamsa w sezonie 2019 | MOTOFAKTOR

Robert Kubica oficjalnie kierowcą Williamsa w sezonie 2019

person Adrian Januszkiewicz 22/11/2018

Zespół Williams oficjalnie potwierdził, że Robert Kubica będzie drugim po George'u Russelu kierowcą wyścigowym w przyszłym roku.

Od czasu wypadku w rajdzie Ronde di Andora w lutym 2011 r. Robert Kubica przeszedł szereg operacji i długą rehabilitację, aby ponownie ścigać się w Formule 1, co w końcu mu się udało. Blisko celu był już pod koniec sezonu 2017, gdy odbywał jazdy w bolidach Renault i Williamsa, jednak nie uzyskał kontraktu kierowcy wyścigowego w żadnym z nich. Zespół z Grove zaproponował mu jednak posadę kierowcy rezerwowego i rozwojowego na sezon 2018, na co krakowianin się zgodził.

 

Dużą część kończącego się w ten weekend sezonu F1 Polak spędził na pracy w fabryce Williamsa oraz wybranych sesjach treningowych w trakcie weekendów Grand Prix. Jutro w trakcie pierwszej piątkowej sesji treningowej odbędzie swoją ostatnią jazdę bolidem FW41 poprzedzającą wyścig.

 

W trakcie dzisiejszej konferencji zarówno Kubica, jak i pełniąca funkcję Zastępcy Szefa Zespołu z Grove, Claire Williams, wygłosili oficjalne oświadczenia w związku z ogłoszeniem finalnego składu kierowców na przyszły sezon:

Po pierwsze, chciałbym podziękować każdemu, kto pomógł mi ostatnimi laty w trudnym okresie mojego życia. Powrót do Formuły Jeden to była wymagająca podróż, ale coś, co wydawało się niemal niemożliwe, teraz zaczyna być możliwe. Jestem podekscytowany mogąc powiedzieć, że będę na polach startowych F1 w 2019 roku. Na pewno, musiałem przejść długą drogę, żeby znaleźć się w tym miejscu, ale gdy kończy się jedno wyzwanie, zaczyna się drugie, w postaci pracy z Williamsem na torze. Nie będzie łatwo, ale ciężką pracą i poświęceniem razem z George'em spróbujemy pomóc zespołowi poprawić się i pójść w górę stawki. Ten rok był trudny, lecz wiele się nauczyłem i chciałbym podziękować Sir Frankowi oraz Claire za tę szansę. Powrót na pola startowe F1 w następnym sezonie będzie jednym z największych osiągnięć w moim życiu. Jestem przekonany, że ciężką pracą i poświęceniem będziemy w stanie pomóc zmotywować team do osiągnięcia razem czegoś dobrego.Dziękuję jeszcze raz każdemu, kto mnie wspierał i wierzył we mnie. Wreszcie będę z powrotem na polach startowych za kierownicą bolidu F1. Nie mogę się doczekać powrotu do ścigania. Robert Kubica
Miło mi ogłosić, że Robert będzie pełnił rolę kierowcy wyścigowego, by współpracować z George'em w 2019 roku. Wszyscy w Williamsie byli pod ogromnym wrażeniem tego, co osiągnął, co daje wielki kredyt jego sile charakteru i nieustępliwości powrotu do Formuły 1. W tym sezonie jego oddanie zespołowi i praca, którą wykonał za kulisami, były niezmienne i stał się uznanym i szanowanym członkiem zespołu Williams. Ma niezwykły poziom determinacji; i naprawdę ucieleśnia ducha walki Williamsa. Konsekwencja, w jakiej Robert wkracza w tę nową rolę, będzie dla nas ważnym krokiem, ponieważ staramy się walczyć o powrót do czołówki. Jestem również podekscytowana tym, że mamy mieszankę młodości i doświadczenia, która zaprowadzi nas do 2019 roku i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co mogą osiągnąć na torze. Chciałabym także podziękować Lance'owi i Siergejowi za ich ciężką pracę w trudnym sezonie. Życzymy im wszystkiego najlepszego w przyszłej karierze. Claire Williams Zastępca Szefa Zespołu Williams

Źródło: Williams Racing Team

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).