Retrofity Philips X-tremeUltinon LED do świateł mijania | MOTOFAKTOR

Retrofity Philips X-tremeUltinon LED do świateł mijania

person Redakcja 25/10/2019

Retrofity, czyli nowy rodzaj źródła światła samochodowego, którym można zastąpić żarówki halogenowe, wzbogacił ofertę Philips o typ LED-HL H11.

Żarówka halogenowa to niezmiennie najpopularniejsze źródło światła w pojazdach mechanicznych. Z czasem wyposażony w nie reflektor główny traci swoje fabryczne parametry. To normalny proces starzenia, mający jednak duże znaczenie dla stanu bezpieczeństwa na drodze. W kilkuletnim samochodzie efektywnym rozwiązaniem tego problemu jest wymiana całych reflektorów. Ale to kosztowna inwestycja nie mająca przełożenia na malejącą wartość samochodu. Czy są inne rozwiązania?

Zmieniliśmy podejście do konstrukcji żarówki halogenowej, zastępując szklaną bańkę z żarnikiem - diodami LED. Zapewniają one białe, zimne światło, które pozwala kierowcy zobaczyć o wiele więcej szczegółów przed maską samochodu. Pomimo tego pozostali uczestnicy ruchu drogowego nie są nim oślepiani. Drugą zaletą tego rozwiązania jest możliwość bezpośredniego montażu w reflektorze przeznaczonym do żarówki halogenowej. Wioletta Pasionek Marketing Manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips

 

Właściwości żarówek LED równoważą pogarszającą się optykę reflektorów. Jednocześnie emitują białe światło, które kojarzone jest z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi. Stąd taki typ oświetlenia samochodowego nazwano retrofitami. Philips oferuje obecnie drugą ich generację. Do gamy X-tremeUltinon LED H4, H7 i H8/H11/H16 wprowadzono nowy typ H11. Jakie jest przeznaczenie tych ostatnich?

 

Retrofity Philips H8/H11/H16 to rozwiązanie uniwersalne, przeznaczone do trzech typów optyki stosowanych w lampach przeciwmgłowych (LED-FOG). Philips X-tremeUltinon LED H11 zaprojektowany został wyłącznie do świateł mijania (LED-HL). Przekłada się to na inną geometrię wiązki światła, a także system odprowadzania ciepła. Opatentowana technologia AirCool opiera się na aktywnym wentylatorze. Za to wszystkie typy retrofitów Philips łączy zastosowanie wysokiej jakości chipów Lumileds LUXEON Altilon SMD. Do tej pory rozwiązanie to było zarezerwowane dla produktów przeznaczonych na pierwszy montaż.

Philips X-tremeUltinon LED H11

Nowy typ retrofitów w ofercie Philips wyróżnia się temperaturą barwową rzędu 5800 K. Pozwala to uzyskać efekt zbliżony do światła dziennego, które jest neutralne dla ludzkiego wzroku. Zapewnia przy tym dwukrotnie więcej światła w porównaniu do wymaganego prawem minimum. Sugerowana cena detaliczna za komplet dwóch retrofitów X-tremeUltinon LED Philips H11 to 599 zł.

 

Obecnie retrofity nie mają jeszcze homologacji do użytku na drogach publicznych. Bez przeszkód można stosować typy przeznaczone do oświetlenia wnętrza kabiny.

 

Źródło: Philips

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).