Retrofity Philips do kabiny i nie tylko | MOTOFAKTOR

Retrofity Philips do kabiny i nie tylko

person Redakcja 6/09/2023

Philips oferuje pełną gamę retrofitów LED T10 i LED Fest (zamienniki różnych wersji żarówek W5W i C5W), które można legalnie wymieniać.

Retrofity Philips LED T10 oraz LED Fest nadal nie mają homologacji na drogi publiczne. Technicznie nadają się jednak do bezproblemowego montażu we wszystkich seryjnych gniazdach oświetlenia samochodowego i zapewniają nieporównywalnie lepsze światło. Zgodnie z przepisami można stosować je tylko we wnętrzu pojazdu – w kabinie lub w bagażniku. Ze względu na fakt, że w samochodach spotykamy dwa główne typy takich małych żarówek – W5W oraz C5W, Philips opracował ich dwa odpowiedniki LED-T10 oraz LED-Fest.

 

Występują one w różnych wersjach temperatury barwowej. W zależności od gamy będzie to 6000 K (dla Ultinon Pro3100 W5W i C5W), a dla Ultinon Pro6000 W5W – 4000/6000/8000 K. Dzięki temu można uzyskać zróżnicowany efekt światła ciepłego żółtego, chłodnej bieli i niebieskiego. Dodatkowo retrofity LED-Fest oferowane są w długościach 30, 38 i 43 mm. Te dwa typy retrofitów pokrywają niemal wszystkie punkty światła stosowane we wnętrzu pojazdu. To przede wszystkim oprawy w podsufitce, schowkach i bagażniku, desce rozdzielczej oraz w przełącznikach. Wszystkie można legalnie stosować.

 

Oczywiście retrofity Philips LED-T10 oraz LED-Fest technicznie nadają się także do zewnętrznych punktów świetlnych przeznaczonych pod żarówki W5W i C5W, ale zgodnie z przepisami nie można ich używać na drogach publicznych.

 

W większości modeli samochodów jest to wymiana 1:1. Montując retrofity LED, w łatwy sposób osiągniemy efekt wizualny w postaci unowocześnienia samochodu niezależnie od jego wieku, stąd też pochodzi nazwa tej gamy żarówek – retrofit.

 

Źródło: Philips

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).