Retrofity LED OSRAM legalne w Danii i na Cyprze | MOTOFAKTOR

Retrofity LED OSRAM legalne w Danii i na Cyprze

Marka OSRAM wprowadziła do swojej oferty retrofitów LED kolejne nowe produkty, a także uzyskała kolejne ich legalizacje. Teraz są legalne już w 24 krajach.

Portfolio retrofitów LED zyskało ostatnio trzy nowości. Pierwszą z nich jest druga generacja dobrze znanej i cieszącej się ogromną popularnością lampy Night Breaker LED H7 Gen 2. To, czym wyróżniają się nowe produkty to ulepszona konstrukcja optyczna, która ma zapewniać wyższą luminancję, a tym samym gwarantować zoptymalizowane oświetlenie. Dzięki temu zapewniać mają do 230% jaśniejsze światło w porównaniu z minimalnymi wymaganiami normy ECE R112, podczas gdy olśnienie innych użytkowników drogi ma spadać poniżej maksymalnych dopuszczalnych wartości nawet o 50%. Dodatkowo zmianie uległa konstrukcja, co sprawiło, że mają one bardziej nowoczesny wygląd i mniejsze obciążenie cieplne. Poprawione zarządzanie temperaturą i wysoka odporność na wibracje ma sprawiać, że lampy te są do 5 razy trwalsze niż porównywalne żarówki halogenowe. Retrofity emitują światło o bardzo wysokiej temperaturze barwowej, wynoszącej 6000 kelwinów.

Kolejną nowością jest druga generacja lampy Night Breaker W5W LED. To, co wyróżnia ten produkt to jego w pełni uniwersalne dopuszczenie w wielu krajach europejskich. To pierwszy na rynku retrofit W5W LED firmy OSRAM, który jest zatwierdzony do użytku w ruchu publicznym we wszystkich modelach pojazdów 12 V za białym szkłem jako światło postojowe, światło obrysowe, oświetlenie tablicy rejestracyjnej i oświetlenie wnętrza. W przeciwieństwie do poprzedniej wersji nie wymaga dopasowywania do konkretnego pojazdu i porównywania z listą kompatybilności. Produkty te zapewniają nowoczesne i mocne światło o temperaturze barwowej 5700 K i aż do 80% niższe zużycie energii. Identyczne wymiary i idealnie dopasowana konstrukcja umożliwia montaż plug & play jako zamiennika tradycyjnej żarówki.

Lampy OSRAM Night Breaker W5W LED, Źródło: OSRAM

Trzecia nowość to retrofity do samochodów ciężarowych TRUCKSTAR LED H7 dopuszczone do użytkowania na drogach publicznych w wielu krajach europejskich do użytku w konkretnych modelach pojazdów. Podobnie jak w przypadku produktów do aut osobowych charakteryzują się one nawet pięciokrotnie dłuższą trwałością od żarówek, zapewniają do 230% jaśniejsze światło przy ograniczeniu o połowę efektu olśnienia, a to wszystko przy zużyciu energii mniejszym o nawet 75%. Montaż retrofitów przeznaczonych do ciężarówek jest bardzo łatwy, a same lampy są wyjątkowo odporne na wibracje. Świecą światłem o temperaturze barwowej zbliżonej do światła dziennego – 6000 K.

Retrofity LED OSRAM Night Breaker LED H7 Gen 2 i TRUCKSTAR LED H7, Źródło: OSRAM

Choć w Polsce retrofity nie są na ten moment dopuszczone do użytkowania w oświetleniu zewnętrznym na drogach publicznych, a z wielu zalet, jakie oferują produkty LED marki OSRAM można w pełni legalnie korzystać już w 24 krajach Europy. Dopuszczenie dotyczy określonych państw oraz konkretnych modeli pojazdów i funkcji oświetlenia wymienionych na liście kompatybilności. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Źródło: OSRAM

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).