Resory pneumatyczne w kolejnym odcinku "Parts Specialists" | MOTOFAKTOR

Resory pneumatyczne w kolejnym odcinku "Parts Specialists"

person Adrian Januszkiewicz 17/09/2021

W najnowszym odcinku "Parts Specialists" Lars i Kevin pokazują widzom, na co powinni zwrócić uwagę, aby dokonując wymiany resorów pneumatycznych.

Lars i Kevin mają do czynienia z ciężarówką, która traci ciśnienie na tylnej osi. Duet szybko stwierdza, że ​​jeden z resorów pneumatycznych ma dziurę i jako środek ostrożności usuwają drugi, aby sprawdzić na stole testowym, czy również ma przeciek. Tam zauważają małe pęcherzyki powietrza przeciekające w różnych punktach, w wyniku czego stwierdzają, że element nie jest uszczelniony, więc wymieniają obie resory pneumatyczne.

 

Defekty resorów pneumatycznych powstają na przykład w wyniku przekręcenia nakrętki lub przez ciała obce, które powodują przetarcia i ścierają materiał. Innym typem błędów, na który zwracają uwagę Lars i Kevin, jest przeciążenie termiczne.

 

W następnym kroku przyglądają się problemowi kontroli poziomu i przeprowadzają niezbędne kontrole. Ponieważ wartość rezystancji jest w porządku, a wtyczka wygląda na czystą, obaj podejrzewają, że czujnik jest uszkodzony.

Oprócz resorów pneumatycznych asortyment DT Spare Parts obejmuje również zawory poziomu. Różne wersje, jak m.in. dla kabiny kierowcy lub dla przyczep można znaleźć w Portalu Partnerów.

 

Źródło: Diesel Technic

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).