Repxpert udostępnia filmy o zawieszeniu pneumatycznym BILSTEIN | MOTOFAKTOR

Repxpert udostępnia filmy o zawieszeniu pneumatycznym BILSTEIN

person Redakcja 30/06/2022

Większa sprzedaż elementów zawieszenia pneumatycznego marki BILSTEIN to szanse dla warsztatów, których pracownicy mogą skorzystać z filmów instruktażowych na platformie Repxpert.

 

Pierwsze modele z zawieszeniem pneumatycznym BILSTEIN pojawiły się w sprzedaży pod koniec lat 90. ubiegłego wieku. Od tego czasu konstrukcje te są systematycznie rozwijane i wdrażane przez kolejne marki samochodów. Dziś rozwiązania te można liczyć w setkach tysięcy egzemplarzy. Znaczna część z nich trafiła do Polski poprzez import używanych aut z zachodnich krajów Europy.

 

W ostatnim czasie wiele czynników wpłynęło na zmianę sytuacji na rynku motoryzacyjnym. Ograniczenie dostępności nowych aut i mniejsza podaż tych z drugiej ręki powstrzymuje kierowców przez zmianą na inny model. Tym samym wydłużane są przebiegi i większa waga przykładana jest do utrzymania należytego stanu technicznego.

 

Widzimy to po zestawieniach sprzedaży, w których dynamicznie wzrosło zainteresowanie elementami zawieszenia pneumatycznego BILSTEIN. Zarówno w gamie samych miechów B3, jak i całych kolumn B4. To jedyne zamienniki na aftermarkecie o jakości OE. Najczęściej są to referencje do modeli Audi, BMW, Mercedesa i Volkswagena – mówi Tomasz Siemek, brand manager marki BILSTEIN w Polsce.

 

W praktyce otwiera to nowe możliwości przed warsztatami samochodowymi, nawet tymi bez doświadczenia w serwisowaniu amortyzatorów. Wbrew pozorom wymiana zawieszenia pneumatycznego nie jest skomplikowaną czynnością i poradzi sobie z tym większość mechaników. Należy jednak przestrzegać kilku fundamentalnych zasad i zachować kolejność poszczególnych etapów.

 

Aspekty te omawiane są na naszych szkoleniach, ale zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy zainteresowani znajdą na to czas w godzinach pracy. Stąd przygotowaliśmy materiały filmowe obrazujące krok po kroku cały proces na przykładzie konkretnych modeli. W ramach naszej globalnej współpracy z firmą Schaeffler udostępniliśmy je na popularnej wśród mechaników platformie Repxpert – mówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w IHR Warszawa, oficjalnego dystrybutora marki BILSTEIN w Polsce.

 

Obecnie w polskiej wersji językowej dostępnych jest kilkanaście filmów. Przedstawiono na nich – w kilku przypadkach osobno dla przedniej i tylnej osi – wymianę zawieszenia pneumatycznego BILSTEIN w BMW serii 5 i 7, Jaguarze XJ350, Mercedesach klasy C, E, GLC, GLE i M oraz Volkswagenie Touareg. Wszystkie można znaleźć TUTAJ.

 

Za pośrednictwem platformy Repxpert można również skontaktować się ze wsparciem technicznym marki BILSTEIN, a po zalogowaniu zapisać się na e-learning. Połączone szkolenia prowadzone są także przez przedstawicieli w Polsce, np. w kwietniu wraz z firmą FAG omówiono aktywne elementy zawieszenia i układy kierownicze. Kolejne zaplanowano na jesień tego roku.

 

Źródło: BILSTEIN

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).