Rekordowe przychody Brembo za 2022 r.

Rekordowe przychody Brembo za 2022 r.

person Redakcja 6/03/2023

Brembo odnotowało rekordowe przychody w 2022 r. na poziomie 3.629 mln euro - to wzrost o 30,7% w stosunku do roku poprzedniego.

Wyniki finansowe Brembo na dzień 31 grudnia 2022 r. przedstawiają się następująco:

 

  • Przychody na poziomie 3.629 mln euro, +30,7% w porównaniu z rokiem poprzednim (+25,1% na podstawie kursów walutowych like-for-like; +22,0% na podstawie konsolidacji i kursów walutowych like-for-like)
  • EBITDA w wysokości 625,2 mln euro (marża EBITDA: 17,2%); EBIT w wysokości 382,8 mln euro (marża EBIT: 10,5%)
  • Inwestycje netto i wzrost wartości aktywów leasingowanych w wysokości 319,6 mln euro
  • Dług finansowy netto niższy o 128,6 mln euro w porównaniu z 30 września 2022 r.

 

Wyniki finansowe komentuje Matteo Tiraboschi, Executive Chairman, Brembo:

 

Matteo Tiraboschi, Executive Chairman, Brembo
Matteo Tiraboschi, Executive Chairman, Brembo

„Brembo zakończyło 2022 r. na bardzo dobrym poziomie. Pod względem przychodów, marż i zysku netto odnotowaliśmy najwyższe wyniki w historii firmy. Przyczyniły się do tego wszystkie segmenty rynku, na których działamy. Osiągnęliśmy to, pomimo trudnego roku, naznaczonego w szczególności skutkami wojny w Ukrainie i presją inflacyjną na rynkach surowców. Nasz strategia, ukształtowana przez ostatnie lata, okazała się skuteczna w utrzymaniu konkurencyjności Brembo na najwyższym poziomie, chociaż było to dla nas dużym wyzwaniem. Innowacyjność naszych rozwiązań nadal koncentruje się na cyfryzacji i zrównoważonym rozwoju – dwóch kluczowych elementach dla przyszłości Brembo. W tym kierunku zmierzają m.in. rozwój innowacyjnego systemu inteligentnego hamowania Sensify i pionierskie badania prowadzone przez Brembo Inspiration Lab w Kalifornii. W celu wsparcia tych działań, w październiku 2022 r. ogłosiliśmy powstanie Brembo Ventures, nowej jednostki venture capital, która będzie inwestować w najlepsze technologiczne start-upy. Rozpoczęliśmy nowy rok ze świadomością, że wyniki osiągnięte w 2022 r. będą podstawą do dalszego inwestowania w naszą przyszłość”.

 

Źródło: Brembo

 

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).