Recykling akumulatorów - korzyść dla warsztatu i środowiska | MOTOFAKTOR

Recykling akumulatorów - korzyść dla warsztatu i środowiska

person Adrian Januszkiewicz 9/05/2022

Aby zwiększyć świadomość mechaników nt. tak ważnej kwestii jak recykling akumulatorów, Bio Service przygotował krótką animację edukacyjną oraz infografikę.

 

Serwisy samochodowe i motocyklowe w związku ze swoją działalnością są wytwórcami dużej ilości różnorodnych odpadów, w tym odpadów niebezpiecznych. Nieodpowiednie obchodzenie się z nimi może stanowić zagrożenie dla środowiska oraz zdrowia ludzi, dlatego też gospodarkami odpadami jest drobiazgowo regulowana.

 

Kompleksowe wsparcie w obszarze ochrony środowiska oraz gospodarowania odpadami oferuje warsztatom platforma Bio Service. Zlecenie odbioru odpadów przez nią daje pewność, że ich utylizacja odbędzie się to w sposób zgodny z przepisami oraz w pełni bezpieczny dla środowiska.

Do odpadów, które wymagają odpowiedniej uwagi należą akumulatory i baterie. Wynika to z odpowiedzialności wobec swojego otoczenia i środowiska oraz restrykcyjne przepisów prawa.

 

Cieszymy się, że coraz więcej mechaników decyduje się na w pełni odpowiedzialne podejście do utylizacji odpadów warsztatowych. Szereg przepisów wymusza na serwisach mechanicznych określone zachowania, ale naszym zdaniem równie ważna jest rosnąca świadomość wagi naszego wpływu na środowisko. Dlatego stworzyliśmy animację, która w atrakcyjny sposób wyjaśnia, w jaki sposób można uniknąć zagrożeń wynikających z niewłaściwego obchodzenia się z akumulatorami samochodowymi i motocyklowymi – mówi Adrian Siemiński, manager projektu Bio Service na rynku polskim

 

Odpady warsztatowe nie muszą stanowić problemu dla serwisu motoryzacyjnego. Co więcej, akumulator należy do odpadów, których utylizacja jest wręcz okazją do pozyskania środków finansowych dla swojej firmy. Bio Service skupuje bowiem od warsztatów zużyte akumulatory w cenie 2,30 zł netto za kilogram.*

Recykling to słuszna postawa

W składzie akumulatorów kwasowo-ołowiowych znajdują się szkodliwe związki chemiczne, które po przedostaniu się do otoczenia mogą spowodować oparzenia chemiczne. Kontakt z częścią z tych substancji zwiększa także ryzyko zachorowania na raka.

 

Dobra wiadomość jest jednak taka, że poprawne użytkowany, składowany oraz utylizowany akumulator jest urządzeniem w pełni bezpiecznym. Recykling urządzenia pozwala natomiast na odzyskanie do ponownego użycia niemal 100% jego masy.

* Cena obowiązująca na dzień 06.05.2022 roku. Aktualne ceny oraz warunki dostępne są na stronie www.bio-service.pl.

 

Źródło: Inter Cars

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).