PZPO na XI Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników | MOTOFAKTOR

PZPO na XI Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników

person Redakcja 16/02/2022

Dobrej jakości opony to bezpieczeństwo – o tym będzie przekonywał podczas Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego (PZPO).

Opony są trzecim najszybciej obracającym się elementem auta po turbinie i wałku silnika. To od ich jakości oraz stanu zależy zarówno przenoszenie mocy silnika na jezdnię, jak i mocy hamulców przy hamowaniu. Są więc jednym z najważniejszych komponentów w samochodzie i jedynym które zapewniają kontakt z drogą. Mają więc duży wpływ na bezpieczeństwo. To jednak także od umiejętności i wyposażenia serwisu zależy czy zostanie zachowany margines bezpieczeństwa w trakcie pracy ogumienia.

 

Okresowy przegląd samochodu czy naprawa usterek to najlepsza okazja, aby zwrócić uwagę kierowcy na elementy, które mają tak duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy samochodem, a kontrola stanu technicznego pojazdu nie powinna pomijać ogumienia. Na takie aspekty będą uczulać uczestników Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników eksperci Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego.

W samochodzie rolą opon jest przenoszenie mocy silnika i hamulców na drogę oraz utrzymywanie toru jazdy.Jednak same opony to nie wszystko. W oponach obowiązuje zasada 3P – porządne marki, profesjonalny serwis i prawidłowe ciśnienie. Dlatego niezwykle ważny jest prawidłowy serwis opon w warsztacie, który ma serwisowane wyposażenie oraz umiejętności mechaników pozwalające na zajmowanie się oponami z odpowiednim wyczuciem i wiedzą. Podczas XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będziemy mówić i pokazywać w praktyce jak serwisować opony żeby ich nie niszczyć. Pokażemy też mechanikom, że dzięki usługom oponiarskim na odpowiednim poziomie zdobędą i utrzymają lojalność swoich klientów. Piotr Sarnecki Dyrektor Generalny PZPO

 

Właśnie z potrzeby zapewnienia wysokiej jakości w serwisach oponiarskich, PZPO wspólnie z TÜV SÜD Polska opracowało Certyfikat Oponiarski®, który ma pomóc serwisom stawiającym na zapewnienie wysokiej jakości swoich usług zostać łatwiej znalezionym przez klientów ceniących jakość i bezpieczeństwo.

Poprzez przeprowadzenie audytu z zakresu wyposażenia serwisu, umiejętności mechaników oraz obsługi klienta warsztat jest nakierowany na potwierdzenie odpowiednio wysokiej jakość swoich usług. Każdy audyt to także rozmowa naszych audytorów z właścicielami serwisów, w celu przekazania im informacji jak najlepiej poprowadzić serwis w celu uzyskania wzorcowego modelu działania. Są to jedyne tego typu audyty w zakresie serwisowania opon w Polsce. Marek Nytko kierownik działu mobility w TÜV SÜD Polska

 

Eksperci PZPO zadbają o edukację młodych i zawodowych mechaników z zakresu prawidłowego doboru, serwisowania, a także przechowywania opon samochodowych. Zdradzą tajniki ich produkcji i nowoczesnych technologii, które stosowane są także w tym obszarze motoryzacji.

Naszym celem jest wszechstronna edukacja młodych i stałe podnoszenie kwalifikacji zawodowych mechaników. Dlatego cieszymy się, że kolejny raz eksperci PZPO pomogą nam wyposażyć uczestników Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w merytoryczną wiedzę dotyczącą ogumienia samochodowego, które rozwija się bardzo dynamicznie, tak, jak cała motoryzacja. Dlatego niezbędna jest ciągła edukacja w tym zakresie. Adrian Dekowski Prezes V8 Team, organizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

 

Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego jest organizacją powołaną przez główne firmy oponiarskie, działające w Polsce. Reprezentuje branżę, zatrudniającą bezpośrednio 11 tys. pracowników w 6 fabrykach i firmach handlowych. Wiele uwagi w swoich działaniach poświęca zapewnieniu ochrony środowiska i odpowiedzialności społecznej.

 

Finały XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędą się podczas Poznań Motor Show oraz Targów Techniki Motoryzacyjnej – największych targów motoryzacyjnych w Polsce – w dniach 7-10 kwietnia 2022 r.

 

Źródło: OMM

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).