PZPO i Inter Cars będą szkolić wulkanizatorów | MOTOFAKTOR

PZPO i Inter Cars będą szkolić wulkanizatorów

Akademia Oponiarska – powołana i prowadzona przez PZPO – rozpoczęła współpracę z Inter Cars i przeprowadzi szkolenia oponiarskie w Czosnowie i Piechaninie.

 

Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO)
Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO), Fot. PZPO

Cieszymy się, że wysoka jakość szkoleń w Akademii Oponiarskiej została dostrzeżona przez Inter Cars, rynkowego lidera w branży aftermarket. Skala działania Inter Cars i nasze programy szkoleniowe to szansa na przeszkolenie większej liczby mechaników i zwiększenie jakości obsługi opon. W końcu to one są jedynym punktem styku każdego samochodu z drogą. Od jakości serwisu oraz jego rzetelności zależy zdrowie i życie ich klientów – mówi Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO).

 

Wysoka jakość pracy mechaników to jeden z kluczowych aspektów bezpieczeństwa na drodze. Zależy nam, aby współpracujące z nami serwisy w całej Polsce cechowały się jak największą starannością o auta swoich klientów – szkolenia prowadzone przez Akademię PZPO pozwolą nam jeszcze lepiej o to zadbać. Naszą współpracę traktujemy długoterminowo i jesteśmy przekonani, że troska o jakość obsługi na całym rynku serwisów oponiarskich zostanie doceniona przez naszych klientów – komentuje Marek Szarpak, Dyrektor Rynku Koło PL.

 

Inter Cars jest największym importerem i dystrybutorem części zamiennych do samochodów osobowych oraz pojazdów użytkowych. Oferta obejmuje również wyposażenie warsztatowe, w szczególności urządzenia do obsługi i naprawy samochodów oraz części do motocykli i tuningu. Inter Cars pełni rolę wyspecjalizowanego podmiotu logistycznego, którego zadaniem jest organizacja i finansowanie przepływu towarów od producentów do lokalnych dystrybutorów, działających w formie filii, którzy dostarczają towar finalnym odbiorcom (warsztatom, sklepom, odbiorcom indywidualnym itp.). Przez magazyn centralny, zlokalizowany koło Warszawy oraz sieć filii, dystrybuuje towary w większości z krajów Unii Europejskiej do około 21 tysięcy zarejestrowanych odbiorców. Inter Cars oferuje najszerszy asortyment części samochodowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Posiada w swojej ofercie zarówno towar najwyższej jakości od powszechnie znanych i renomowanych dostawców na tzw. pierwszy montaż do produkcji samochodów, jak też tańszy, lecz dobry jakościowo asortyment, pochodzący od mniej znanych producentów.

 

Na rynku widać dużą potrzebę szkoleń. Samochody i opony do nich zmieniają się technologicznie. To już nie są produkty jak kilkadziesiąt lat temu. Opony niskoprofilowe, czy do hybryd lub samochodów elektrycznych wymagają jeszcze więcej wyczucia i umiejętności, bo znacznie łatwiej je uszkodzić – wskazuje Ryszard Marcinkowski, główny trener Akademii Oponiarskiej i ekspert techniczny PZPO.

 

Szkolenia z PZPO stanowią znakomite uzupełnienie naszej oferty. Cieszę się, że będziemy mogli współpracować, aby polepszać jakość usług również w tym segmencie. Połączenie naszej bazy klientów, doświadczeń z wiedzą ekspertów PZPO może przynieść wyłączenie pozytywne efekty – ocenia Sebastian Baber, Menadżer ds. Szkoleń Inter Cars.

 

Szkolenia Akademii PZPO odbywają się w dwóch ośrodkach – pierwszy zlokalizowany w Piechaninie pod Poznaniem, w nowoczesnym, klimatyzowanym budynku, z doskonale wyposażonymi salami treningowymi, nowoczesnymi wyważarkami, montażownicami, stanowiskami do naprawy opon, sprzętem do obsługi czujników ciśnienia oraz podnośnikiem – w tym dla motocykli, a także salą szkoleń́ teoretycznych. Jest to pierwszy w Polsce niezależny ośrodek szkoleniowy branży oponiarskiej, który umożliwia planowe kursy dla serwisantów opon oraz zdobycie odpowiednich kwalifikacji.

 

Druga lokalizacja to Centrum Szkoleniowe Inter Cars znajdujące się w mazowieckim Czosnowie, nieopodal Warszawy. Jest to budynek, w którym mechanicy mają szansę zdobyć fachową wiedzę przekazywaną przez trenerów Inter Cars, jak i od przedstawicieli dostawców.

 

Do grup szkoleniowych można zapisywać się TUTAJ.

 

Źródło: PZPO

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).