Przychody i zysk netto FO Dębica mocno w górę | MOTOFAKTOR

Przychody i zysk netto FO Dębica mocno w górę

person Redakcja 26/04/2023

FO Dębica podała oficjalnie wyniki finansowe za rok 2022 i IV kwartał. W obu przypadkach spółka miała ponad 30-proc. wzrost przychodów ze sprzedaży.

 

 

 

W całym 2022 r. działaliśmy w dość wymagających warunkach, przede wszystkim z uwagi na dynamicznie zwiększające się koszty energii, gazu, transportu oraz surowców. W przypadku surowców, zarówno rok do roku, jak i kwartał do kwartału, wzrosły m.in. ceny sadzy, kordu tekstylnego, czy też chemii. Jednak pomimo wysokich kosztów działalności rok 2022 kończymy z bardzo dobrymi wynikami. Wpływ na to miały m.in. nasze istotnie zwiększone przychody rok do roku – zarówno w przypadku podmiotów niepowiązanych, jak i powiązanych, a także wypracowane marże. Przede wszystkim nasza marża brutto w 2022 r. wyniosła 106,5 mln zł i była wyższa o 37,6% w stosunku do 2021 r. Podsumowując, biorąc pod uwagę liczne wyzwania, miniony rok możemy uznać za udany pomimo wymagających i ciągle niestabilnych warunków rynkowych – mówi Leszek Szafran, Prezes Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Tabela 1. Szczegółowe wyniki sprzedaży FO Dębica SA w 4Q 2022 i całym 2022 r. Źródło: FO Dębica

Sprzedaż Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. do podmiotów powiązanych w 2022 r. wygenerowała przychody w kwocie 2 921,6 mln zł, co oznacza, zę były one wyższe o 40,6% w stosunku do 2021 r. Z kolei sprzedaż w całym roku do podmiotów niepowiązanych zwiększyła się o 34,6% do 356,4 mln zł.

 

Źródło: FO Dębica SA

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).