Przychody i zysk netto FO Dębica mocno w górę | MOTOFAKTOR

Przychody i zysk netto FO Dębica mocno w górę

FO Dębica podała oficjalnie wyniki finansowe za rok 2022 i IV kwartał. W obu przypadkach spółka miała ponad 30-proc. wzrost przychodów ze sprzedaży.

 

 

 

W całym 2022 r. działaliśmy w dość wymagających warunkach, przede wszystkim z uwagi na dynamicznie zwiększające się koszty energii, gazu, transportu oraz surowców. W przypadku surowców, zarówno rok do roku, jak i kwartał do kwartału, wzrosły m.in. ceny sadzy, kordu tekstylnego, czy też chemii. Jednak pomimo wysokich kosztów działalności rok 2022 kończymy z bardzo dobrymi wynikami. Wpływ na to miały m.in. nasze istotnie zwiększone przychody rok do roku – zarówno w przypadku podmiotów niepowiązanych, jak i powiązanych, a także wypracowane marże. Przede wszystkim nasza marża brutto w 2022 r. wyniosła 106,5 mln zł i była wyższa o 37,6% w stosunku do 2021 r. Podsumowując, biorąc pod uwagę liczne wyzwania, miniony rok możemy uznać za udany pomimo wymagających i ciągle niestabilnych warunków rynkowych – mówi Leszek Szafran, Prezes Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Tabela 1. Szczegółowe wyniki sprzedaży FO Dębica SA w 4Q 2022 i całym 2022 r. Źródło: FO Dębica

Sprzedaż Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. do podmiotów powiązanych w 2022 r. wygenerowała przychody w kwocie 2 921,6 mln zł, co oznacza, zę były one wyższe o 40,6% w stosunku do 2021 r. Z kolei sprzedaż w całym roku do podmiotów niepowiązanych zwiększyła się o 34,6% do 356,4 mln zł.

 

Źródło: FO Dębica SA

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).