Przekładnie kierownicze Treezer w ofercie Inter Cars | MOTOFAKTOR

Przekładnie kierownicze Treezer w ofercie Inter Cars

Inter Cars wprowadził do oferty fabrycznie regenerowane przekładnie kierownicze marki Treezer.

Stukanie, hałas podczas obracania kierownicy, ściąganie auta na bok podczas jazdy na wprost, nierówno zużywające się opony – to typowe objawy zgłaszane przez kierowców w warsztacie, które mogą świadczyć o awarii przekładni kierowniczej.

 

We współczesnych samochodach, zbyt duże luzy w układzie kierowniczym mogą wystąpić relatywnie szybko. Nikogo nie trzeba przekonywać, że jest to ten rodzaj usterki, który ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy, więc bardzo ważne jest, aby awarię wykryć w odpowiednim momencie i skutecznie ją zlikwidować.

 

Jak wiemy z profilaktyką wśród polskich kierowców wciąż jest kiepsko i przeważnie udają się oni do warsztatów dopiero wtedy, kiedy coś już ewidentnie się zepsuło. Nie inaczej jest w przypadku przekładni kierowniczych.

 

Większość kierowców, użytkując auto na co dzień nie jest w stanie natychmiast zauważyć zachodzących drobnych zmian w charakterystyce układu kierowniczego pojazdu. Zazwyczaj orientują się, że z przekładnią kierowniczą jest coś nie tak dopiero wtedy, gdy objawy mocno dają o sobie znać i potrzebna jest pilna interwencja mechanika.

 

W niektórych przypadkach naprawa przekładni kierowniczej jest możliwa w warsztacie, który dokonuje jej demontażu – np. poprzez wymianę drążka kierowniczego. Często okazuje się jednak, że najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zlecenie usługi regeneracji wyspecjalizowanej firmie lub po prostu wymiana przekładni na nową, sprawną.

 

Koszt zakupu nowej przekładni w wielu przypadkach wynosi kilka tysięcy złotych, co dla właścicieli – głównie kilku lub kilkunastoletnich – pojazdów jest kwotą zaporową.

 

Zazwyczaj nie warto decydować się na najtańsze przekładnie, produkowane zwykle na Dalekim Wschodzie, których trwałość, ze względu na zastosowane przy produkcji surowce i podzespoły jest bardzo niska. Rozsądnym rozwiązaniem, zarówno pod względem kosztów jak i jakości jest fabryczna regeneracja. Warto zatem rozważyć zakup części fabrycznie regenerowanej.

Przekładnia kierownicza jest jednym z tych elementów, które idealnie nadają się do regeneracji w warunkach fabrycznych. Część poddana takiej usłudze ma parametry identyczne z tymi jakie oferuje nowy produkt.

 

W lipcu tego roku firma Inter Cars wprowadziła do oferty przekładnie kierownicze marki Treezer, które zapewniają trwałość, niezawodność i bezpieczeństwo w rozsądnej cenie. Aktualnie oferta obejmuje ponad 31 referencji dostępnych od ręki przekładni do najbardziej popularnych samochodów. Produkty objęte są 24-miesięczną gwarancją i są dostępne w całej sieci sprzedaży Inter Cars.

 

Montaż przekładni kierowniczej po regeneracji fabrycznej gwarantuje uzyskanie odpowiednich parametrów jazdy przez pojazd. Wszystkie elementy narażone na zużycie zostają w takim procesie wymienione na nowe, ustawiony zostaje także właściwy luz w układzie, zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu. Regenerowana przekładnia to opcja dużo tańsza niż zakup produktu klasy premium, a zarazem o wiele bezpieczniejsza od tanich zamienników niewiadomej produkcji czy części używanych, których stan bywa niemożliwy do oceny. Dzięki regenerowanym częściom rozsądne kosztowo naprawy są możliwe, a mniej pojazdów kończy swój żywot ze względu na brak opłacalności naprawy.

 

Źródło: Inter Cars

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).