Przekładnie CVT firmy ZF do ciągników rolniczych | MOTOFAKTOR

Przekładnie CVT firmy ZF do ciągników rolniczych

person Adrian Januszkiewicz 25/01/2021

Przekładnie bezstopniowe (CVT) firmy ZF z serii ECCOM są dedykowane do ciągników rolniczych o mocy od 400 KM do 620 KM.

Technologia CVT firmy ZF

Nawet jeśli maszyny rolnicze wydają się duże i ciężkie, to muszą niezwykle precyzyjnie i we właściwy sposób dozować swoją siłę oraz moc. Spełnienie tych wymagań zapewniać ma technologia napędu ZF. Obecnie prawie wszyscy renomowani producenci ciągników stosują przekładnie bezstopniowe tej marki.

 

Dzięki tego typu przekładniom kierowanie maszynami rolniczymi stało się jeszcze łatwiejsze. Gdy ręczna zmiana biegów nie jest już konieczna, nie występuje spadek mocy przy zmianie przełożeń. Cztery zakresy jazdy są automatycznie zmieniane z wysoką wydajnością. Przełożenia są tak dobrane, aby płynnie pokrywać zakres prędkości od 0 do 60 km/h.

 

Rolnicy odnoszą korzyści z bezstopniowej technologii, ponieważ taki rodzaj przełożeń umożliwia ruszanie i zatrzymywanie się na pochyłościach bez konieczności użycia sprzęgła lub hamulca. Dzięki temu, że zmiana biegów nie jest konieczna, kierowcy mogą całkowicie skoncentrować się na wykonywaniu wymagających prac polowych.

 

Warto podkreślić również względy ekonomiczne, gdyż przekładnie bezstopniowe wyróżniają się optymalnym wykorzystaniem mocy silnika przy maksymalnej wydajności i minimalnym zużyciu paliwa. Należy dodać, że ich modułowa i kompaktowa konstrukcja umożliwia łatwą integrację z wieloma różnymi koncepcjami pojazdów.

Przykładowe indeksy w Katalogu Online Inter Cars:

  • 4642308332ZF
  • 0750112215ZF
  • 0501324594ZF
  • 0501313598ZF
  • 0630513203ZF
  • 0501320908ZF

 

Źródło: Inter Cars

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).