Prototyp przedniej osi Meyle do driftowozów | MOTOFAKTOR

Prototyp przedniej osi Meyle do driftowozów

Podczas targów Essen Motor Show 2018 Meyle zaprezentuje prototyp przedniej osi opracowany we współpracy z Drift United.

W driftingu, sztuce kontroli pojazdu, w szczególności podwozie i elementy sterujące, muszą zapewniać maksymalną wydajność. Aby wytrzymać ekstremalnie wysokie obciążenia i zminimalizować zużycie, komponenty te są specjalnie zaprojektowane dla driftowozu, aby zapewnić kontrolę podczas poślizgu i umożliwić pożądany stopień nadsterowności. Wspólny projekt Meyle i Drift United koncentrował się w szczególności na geometrii osi: zostały one opracowane przez inżynierów Meyle dla specjalnych driftowozów – także unikalnego egzemplarza składającego się z nadwozia Mercedesa klasy C W204 i układu napędowego Mercedesa E 55 AMG.

Kontrolowany drifting na profesjonalnym poziomie nie jest możliwy przy normalnym układzie kierowniczym. To wymaga specjalnie zaprojektowanego poprzecznego wahacza, który umożliwia wysoki kąt skrętu, a tym samym większy kąt poślizgu. Zwykle, 40 stopni to limit dla pojazdów drogowych.

założyciel Drift United - Martin Montag

 

Dostosowanie kształtu wahacza poprzecznego umożliwia bardziej ukierunkowaną kontrolę nad pojazdem.

Dzięki Meyle od 2018 roku mamy silnego partnera, który wspiera nas w kompleksowej inżynieryjnej wiedzy i może opracować i wyprodukować dla nas odpowiednie rozwiązania.

- Martin Montag

 

W ścisłej współpracy z ekspertami z Drift United, Meyle opracował prototyp dla pojedynczego poprzecznego wahacza, który pozwala na zwiększenie kąta skrętu do 60 stopni. Rozwój został przeprowadzony w ścisłej koordynacji z Drift United i profesjonalnymi kierowcami. Prototyp poprzecznego wahacza jest używany wyłącznie w indywidualnie złożonym pojeździe Mercedes-Benz.

 

Od 1 do 9 grudnia 2018 roku podczas Essen Motor Show Drift United będzie również pokazywał zwycięskie pojazdy z sezonu driftowego 2018. Essen Motor Show to największe w Europie i najważniejsze show pojazdów tuningowanych sportów motorowych, sportowych pojazdów produkcyjnych, klasycznych samochodów i motocykli. Każdego roku około 500 wystawców prezentuje swój asortyment fanom samochodów, którzy cenią sobie temperament, moc i indywidualność swoich pojazdów.

 

Drift United zaprezentuje swoją ofertę w hali 5 na stoisku C10.

 

Źródło: Meyle

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).