Prototyp przedniej osi Meyle do driftowozów | MOTOFAKTOR

Prototyp przedniej osi Meyle do driftowozów

person Adrian Januszkiewicz 29/11/2018

Podczas targów Essen Motor Show 2018 Meyle zaprezentuje prototyp przedniej osi opracowany we współpracy z Drift United.

W driftingu, sztuce kontroli pojazdu, w szczególności podwozie i elementy sterujące, muszą zapewniać maksymalną wydajność. Aby wytrzymać ekstremalnie wysokie obciążenia i zminimalizować zużycie, komponenty te są specjalnie zaprojektowane dla driftowozu, aby zapewnić kontrolę podczas poślizgu i umożliwić pożądany stopień nadsterowności. Wspólny projekt Meyle i Drift United koncentrował się w szczególności na geometrii osi: zostały one opracowane przez inżynierów Meyle dla specjalnych driftowozów – także unikalnego egzemplarza składającego się z nadwozia Mercedesa klasy C W204 i układu napędowego Mercedesa E 55 AMG.

Kontrolowany drifting na profesjonalnym poziomie nie jest możliwy przy normalnym układzie kierowniczym. To wymaga specjalnie zaprojektowanego poprzecznego wahacza, który umożliwia wysoki kąt skrętu, a tym samym większy kąt poślizgu. Zwykle, 40 stopni to limit dla pojazdów drogowych. Martin Montag założyciel Drift United

 

Dostosowanie kształtu wahacza poprzecznego umożliwia bardziej ukierunkowaną kontrolę nad pojazdem.

Dzięki Meyle od 2018 roku mamy silnego partnera, który wspiera nas w kompleksowej inżynieryjnej wiedzy i może opracować i wyprodukować dla nas odpowiednie rozwiązania. Martin Montag

 

W ścisłej współpracy z ekspertami z Drift United, Meyle opracował prototyp dla pojedynczego poprzecznego wahacza, który pozwala na zwiększenie kąta skrętu do 60 stopni. Rozwój został przeprowadzony w ścisłej koordynacji z Drift United i profesjonalnymi kierowcami. Prototyp poprzecznego wahacza jest używany wyłącznie w indywidualnie złożonym pojeździe Mercedes-Benz.

 

Od 1 do 9 grudnia 2018 roku podczas Essen Motor Show Drift United będzie również pokazywał zwycięskie pojazdy z sezonu driftowego 2018. Essen Motor Show to największe w Europie i najważniejsze show pojazdów tuningowanych sportów motorowych, sportowych pojazdów produkcyjnych, klasycznych samochodów i motocykli. Każdego roku około 500 wystawców prezentuje swój asortyment fanom samochodów, którzy cenią sobie temperament, moc i indywidualność swoich pojazdów.

 

Drift United zaprezentuje swoją ofertę w hali 5 na stoisku C10.

 

Źródło: Meyle

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).