ProfiAuto z intensywnymi planami na kolejne kwartały 2019 roku | MOTOFAKTOR

ProfiAuto z intensywnymi planami na kolejne kwartały 2019 roku

person Adrian Januszkiewicz 25/03/2019

Dynamiczny rozwój sieci, bardzo dobre wyniki finansowe i ambitne plany na kolejne kwartały – ProfiAuto nie zwalnia tempa.

Rok 2018 był dla sieci ProfiAuto niezwykle udany. Świadczą o tym liczne nagrody i wyróżnienia, ale przede wszystkim dane – wysoki wzrost: przychodów, zasięgu na rynkach lokalnych i za granicą oraz liczby partnerów (m.in. w ramach projektu ProfiAuto Serwis, obejmującego już 1800 serwisów samochodowych). Biznesowe podsumowania pierwszego kwartału 2019 również wypadają bardzo pozytywnie dla sieci. Kolejne miesiące bieżącego roku wypełnione będą nowymi inicjatywami.

Wspólnym mianownikiem dla podejmowanych przez nas działań jest rozwój partnerów biznesowych, których przyzwyczailiśmy do tego, że stawiamy na pionierskie w branży, odważne projekty. To filary ProfiAuto, które zobowiązują i dają napęd do działania. Najbliższe miesiące będą intensywne, a biznesową energię, którą przyniosą, czujemy już dziś. Michał Tochowicz dyrektor ds. strategii i rozwoju marki ProfiAuto

Rozwój projektu ProfiAuto Serwis – regionalne konferencje i nowoczesne rozwiązania technologiczne

Tegoroczną nowością przygotowaną z myślą o partnerskich warsztatach jest m.in. cykl regionalnych spotkań z właścicielami ProfiAuto Serwisów. Cztery uroczyste konferencje połączone z bankietami zaplanowano na jesień 2019 roku. Będą one okazją do zacieśnienia relacji w obrębie sieci, rozmowy o jej rozwoju, planach, a także wyróżnienia najaktywniejszych członków projektu warsztatowego. Jak podkreślają przedstawiciele ProfiAuto – kontakt z właścicielami serwisów i budowanie wiedzy na temat ich potrzeb jest jednym z tegorocznych priorytetów.

 

Przedstawiciele sieci testują również rozwiązanie technologiczne otwierające zupełnie nowe perspektywy. Mowa o urządzeniu Car Scanner, czyli skanerze warsztatowym, służącym do tworzenia cyfrowej dokumentacji pojazdu w czasie krótszym niż dwie minuty. System, oparty o najnowsze rozwiązania informatyczne i sztuczną inteligencję, zajmuje się weryfikacją stanu karoserii oraz wnętrza pojazdu przed przyjęciem go do serwisu. Pierwsze testy wypadły bardzo dobrze; oprogramowanie może stanowić prawdziwą rewolucję z zakresu obsługi klienta warsztatowego. O jego zaletach przekonali się już wybrani przedstawiciele ProfiAuto Serwis.

Targi motoryzacyjne: wirtualna rzeczywistość i dużo więcej

Na najnowsze rozwiązania informatyczne ProfiAuto postawi również w trakcie najważniejszych tegorocznych wydarzeń targowych – Poznań Motor Show oraz ProfiAuto Show. Zaprezentuje podczas nich unikalny wirtualny warsztat idealny. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w branży, dzięki któremu wystarczy niewielka powierzchnia, aby zobaczyć jak wygląda modelowy ProfiAuto Serwis. Wszystko dzięki dedykowanym goglom VR, systemowi śledzenia ruchu i gestów użytkownika, a także oprogramowaniu wizualizacyjnemu oraz analitycznemu. Ten długofalowy projekt będzie rozwijany i przystosowywany przez ProfiAuto m.in. do celów szkoleniowych oraz specjalistycznych prezentacji z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości.

Esencją tegorocznych targów ProfiAuto Show będzie mocna część merytoryczna, z dedykowaną mechanikom samochodowym Strefą Warsztatową. Na odwiedzających czekają też: najnowsza oferta najważniejszych producentów oraz spektakularne atrakcje. Jedne z największych targów motoryzacyjnych w Polsce odbędą się w tym roku w dniach 8-9 czerwca. Ubiegłoroczna edycja była wyjątkowa pod wieloma względami – w spotkaniach, szkoleniach, prezentacjach i atrakcjach wzięło udział 40 000 gości, w tym rekordowa liczba 10 000 mechaników. Nadchodząca, już 16. odsłona ProfiAuto Show organizowana jest z myślą o pobiciu tego wyniku.

Kolejne duże wydarzenia – nowa odsłona akcji PitStop oraz ProfiRacing Cup

Mocnych emocji mogą się także spodziewać uczestnicy tegorocznego cyklu ProfiRacing Cup – unikatowego w branży motoryzacyjnej projektu, łączącego aktywne przekazywanie wiedzy merytorycznej z zastrzykiem potężnej dawki adrenaliny i niezapomnianymi wrażeniami na torze wyścigowym. Podczas trzeciej edycji ProfiRacing Cup mechanicy dowiedzą się, jak efektywnie zarządzać warsztatem oraz jak rozwinąć kompetencje w zakresie obsługi klienta. Wśród nowości znajdą się m.in. kurs driftu dla przedstawicieli ProfiAuto Serwis pod okiem najlepszych instruktorów, jazda samochodem o dwóch przodach oraz wirtualna rzeczywistość. Ambasadorem wydarzenia jest Maciej Wisławski.

 

Rok 2019 to także kolejna edycja akcji ProfiAuto PitStop, podczas której każdy kierowca może bezpłatnie sprawdzić stan techniczny swojego samochodu. To kontynuacja sprawdzonej formuły, wsparta wprowadzeniem nowości. Na 2019 rok zaplanowano ponad 80 PitStopów, podczas których wiodącym elementem będzie weryfikacja podzespołów wpływających na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Eksperci ProfiAuto, przedstawiciele kilkuset warsztatów ProfiAuto Serwis oraz partnerzy wydarzenia spotkają się po raz kolejny z kilkoma tysiącami kierowców w Polsce, Czechach i na Słowacji.

Mocne narzędzia biznesowe – szkolenia i badania

Nowością w sieci ProfiAuto, skierowaną do szefów firm partnerskich, jest rozbudowany program podnoszenia kwalifikacji i inwestowania w ich wiedzę. Wystartował on pod nazwą “Akademia Zarządzania ProfiAuto”. Cykl szkoleń dotyczy czterech kluczowych dziedzin: marketingu, sprzedaży, finansów firmy oraz efektywności osobistej i organizacji pracy. Dzięki przystępnej formie uczestnicy uzupełnią swoje miękkie oraz twarde kompetencje, a także otrzymają indeksy i materiały przydatne dla usprawnienia codziennej pracy w kluczowych obszarach.

 

W 2019 roku ProfiAuto zaprezentuje również wyniki zleconych przez sieć zewnętrznych badań dotyczących serwisów niezależnych oraz potrzeb klientów warsztatów samochodowych. Będą one unikalnym i istotnym źródłem wiedzy, pozwalającym na planowanie kolejnych działań zarówno przez sieć, jak i poszczególne warsztaty. Kolejnym działaniem podporządkowanym temu celowi są audyty partnerskich warsztatów. Sieć zamierza zbadać poziom ich aktualnego rozwoju. Będzie to okazja m.in. do dokonania przez warsztaty samooceny, nakreślenia planów na przyszłość i dalszych działań rozwojowych. Wszystko w duchu udoskonalania elementów przekładających się na zadowolenie klienta.

Planując kluczowe aktywności na 2019 rok braliśmy pod uwagę przede wszystkim specyfikę działania naszych partnerów i ich potrzeby. Wzmacniamy ich w strategicznych obszarach, proponując rozwojowe, często będące nowością w branży rozwiązania. ProfiAuto cały czas dynamicznie się rozwija m.in. pod względem liczby partnerskich serwisów i bardzo ważne jest, że towarzyszy temu także wzrost jakościowej, technologicznej i biznesowej siły sieci. Michał Tochowicz

 

Źródło: ProfiAuto

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).