Produkty hamulcowe w ofercie Valeo od blisko 100 lat | MOTOFAKTOR

Produkty hamulcowe w ofercie Valeo od blisko 100 lat

person Adrian Januszkiewicz 10/02/2020

Od 1923 roku Valeo produkuje materiały cierne do okładzin hamulcowych. Przez 97 lat marka zdobyła unikalną wiedzę.

Kartka z kalendarza

 • W 1923 r. Eugène Buisson, francuski przedstawiciel linii hamulcowych Ferodo otworzył we Francji warsztaty, aby na podstawie licencji produkować własne materiały cierne. Tak narodziło się Société Anonyme Française de Ferodo (SAFF).
 • W 1932 r. firma rozszerzyła swoją działalność o produkcję sprzęgieł, a w 1934 r. przejęła swojego konkurenta, firmę FLERTEX.
 • SAFF w 1952 roku tworzy Sté Union De Fabricants De Garnitures (UFAGA), aby połączyć działalność dwóch przejętych konkurentów: HERSOT – firmy specjalizującej się w okładzinach hamulcowych dla przemysłu kolejowego i sprzętu do robót publicznych oraz NAFRA – producenta okładzin hamulcowych do samochodów.
 • W 1980 roku narodziła się nazwa Valeo, aby zjednoczyć dotychczasowe marki i ludzi.
 • 37 lat później Valeo przejęło firmę FTE – specjalistę od układów przeniesienia napędu oraz hamulców, aby jeszcze bardziej wzmocnić swoją wiedzę specjalistyczną w zakresie hamowania.

Wszystkie klocki hamulcowe Valeo są zgodne ze standardową regulacją ECE-R90 i zapewniają konsumentom najlepszy poziom wydajności. Produkty Valeo nadążają za ewolucją technologii w motoryzacji, która coraz większe znaczenie przykłada do ochrony środowiska.

Wydajność

 • Wysokowydajne i trwałe materiały cierne zwiększające skuteczność i bezpieczeństwo hamowania
 • Obróbka korozyjna na płytce tylnej klocka hamulcowego. Produkty powstają  bez wykorzystania azbestu i miedzi
 • Homologacja europejska: 100% klocków hamulcowych Valeo jest zgodnych z ECE-R90

Ciche hamowanie

 • Materiał cierny i podkład zaprojektowany tak, aby przyczynić się do redukcji hałasu podczas hamowania;
 • Podkładki i fazowania boczne na materiale ciernym, które pozwalają zapewnić najwyższy możliwy komfort użytkowania.

Oferta

 • Oferta pokrywająca w ponad 90% zapotrzebowanie parku samochodowego, głównie do samochodów europejskich, koreańskich i japońskich;
 • Produkty łatwe w identyfikacji, montażu i magazynowaniu mające łączyć wydajność, trwałość oraz komfort. Wyprodukowane z wykorzystaniem know-how i standardów jakości Valeo.

 

Źródło: Valeo

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).