Maciej Oleksowicz na Spotkaniu Liderów Sektora Motoryzacyjnego | MOTOFAKTOR

Prezes Inter Cars o sytuacji na rynku motoryzacyjnym

Maciej Oleksowicz był jednym z ekspertów Spotkania Liderów Sektora Motoryzacyjnego organizowanego przez DNB Bank Polska SA.

Spotkanie Liderów Sektora Motoryzacyjnego zorganizowane zostało w czwartek, 9 lipca. W trakcie 1,5 godzinnego webinarium zgromadzeni w studio goście poruszali najbardziej istotne kwestie dotyczące obecnej i przyszłej sytuacji rynku motoryzacyjnego zarówno w Polsce, jak i na świecie.

 

Ekspertami zaproszonymi do wyrażania swoich opinii byli Mirosław Michna – Partner, szef zespołu doradców dla branży motoryzacyjnej w KPMG Poland, Hans-Joachim Godau – Członek Zarządu Finanse, Zakupy i IT w Volkswagen Poznań, a także Maciej Oleksowicz, Prezes Zarządu Inter Cars SA.

 

W opinii Macieja Oleksowicza gałąź gospodarki, gdzie obecny jest Inter Cars, to obszar rynku, który w najmniejszym stopniu odczuł zmiany związane z pandemią koronawirusa.

Z pewnością rynek aftermarket ucierpiał mniej niż pozostałe. Warsztaty samochodowe działały podczas pandemii. Odpowiednie wcześniejsze zabezpieczenie dostaw z Chin pomogło Inter Cars utrzymać sprzedaż części samochodowych na podobnym poziomie. Naszą dużą przewagą stały się systemy informatyczne ukierunkowane na zamawianie części on-line. Od dawna pielęgnujemy ten obszar i sytuacja związana z koronawirusem niejako wymogła na naszych klientach korzystanie z tych rozwiązań. W przyszłości postaramy się jeszcze mocniej dopracować wszystkie narzędzia tak, aby były one naturalnym wyborem dla wszystkich osób zajmujących się naprawianiem pojazdów mechanicznych.

- Maciej Oleksowicz

Zebrani w studio eksperci przyznali, że branża motoryzacyjna stoi obecnie przed dużymi zmianami. Te firmy, które trafnie zdefiniują nadchodzące trendy są tymi, którym uda się utrzymać na rynku i zdobyć przewagę nad swoimi konkurentami.

 

Źródło: Inter Cars

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).