Preparat Xeramic do czyszczenia i regeneracji DPF w ofercie firmy Parys | MOTOFAKTOR

Preparat Xeramic do czyszczenia i regeneracji DPF w ofercie firmy Parys

person Adrian Januszkiewicz 21/03/2019

Oferta firmy Parys została rozszerzona o nowy preparat marki Xeramic.

Już od kilkunastu lat zdecydowana większość samochodów z silnikami wysokoprężnymi wyposażana jest fabrycznie w tzw. filtr cząstek stałych (DPF, FAP itp.), którego zadaniem jest zmniejszanie emisji szkodliwych cząstek stałych ze spalin pojazdów. Gromadzące się w filtrze cząstki powodują jego stopniowe zapychanie i utratę wydajności.

 

Dlatego marka Xeramic stworzyła produkt dedykowany specjalnie dla pojazdów z silnikami Diesla, wyposażonymi właśnie w filtr cząstek stałych. Xeramic Do czyszczenia i regeneracji DPF to preparat do samodzielnego usuwania osadów węgla i popiołu ze wszystkich typów filtrów cząstek stałych DPF oraz FAP.

 

Można stosować go bez konieczności demontażu filtra, dzięki zaawansowanej technologicznie formule, która odparowuje bez pozostawiania osadów. Obniża temperaturę i przyspiesza proces wypalania się sadzy.

 

Szczególnie polecany przy pogorszeniu się osiągów silnika oraz usterkach wywołanych zapchaniem filtra. Po zastosowaniu przywraca pełną wydajność filtra DPF/FAP.

 

Sposób użycia:

 

  1. Pozostawić silnik do ostygnięcia
  2. Zdemontować czujnik temperatury lub ciśnienia.
  3. Wprowadzić wężyk do otworu po czujniku w kierunku filtra.
  4. Opróżnić zawartość puszki poruszając wężykiem w celu równomiernego rozprowadzenia preparatu.
  5. Odczekać 30 min.
  6. Zainstalować zdemontowany czujnik temperatury lub ciśnienia.
  7. Uruchomić silnik i pozostawić na wolnych obrotach przez kilka minut a następnie odbyć 20 – 30-minutową, nieprzerywaną jazdę testową celem wywołania procesu regeneracji filtra. Może to powodować wydobywanie się resztek pary wodnej z układu wydechowego.
  8. Po regeneracji sprawdzić i skasować ewentualne błędy zapisane w pamięci komputera.

 

Zawartość jednej puszki przeznaczona jest do czyszczenia jednego filtra.

 

Źródło: Parys

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).