Premiera kalendarza „ProfiAuto Art Gallery” na 2024 rok | MOTOFAKTOR

Premiera kalendarza "ProfiAuto Art Gallery" na 2024 rok

person Joanna Piszcz 10/11/2023

Sieć ProfiAuto w tym roku postanowiła zrewolucjonizować podejście do tworzenia kalendarzy motoryzacyjnych, łącząc klasykę malarstwa z technologią sztucznej inteligencji.

 

Jak wskazują przedstawiciele sieci ProfiAuto, kalendarz „ProfiAuto Art Gallery” to połączenie pasji do motoryzacji, dziedzictwa mistrzów malarstwa oraz zamiłowania do nowoczesnej technologii (AI). Wydawnictwo jest eksperymentem artystycznym, który próbuje odpowiedzieć na pytanie, jak wielcy mistrzowie malarstwa z przeszłości mogliby ukazać świat motoryzacji w swoich dziełach.

 

Każdy z obrazów na poszczególne miesiące 2024 roku został wygenerowany przez sztuczną inteligencję na podstawie promptu (zadania powierzonego silnikom AI), a następnie poddany starannej obróbce graficznej, powiększeniu, dodaniu detali oraz korekcie kolorów. Dzięki tym zabiegom uzyskano malarski efekt, który nawiązuje do wyjątkowego stylu wielkich artystów.

 

Wśród stworzonych grafik, znajdują się m.in. Bugatti Veyron w stylu Vincenta van Gogha, Ford Mustang w stylu Gustava Klimta, Jaguar E-Type w stylu Claude’a Moneta czy nawet słynna Syrena 100, która mogłaby wyjść w przeszłości spod pędzla Pabla Picassa.

 

Kalendarz ProfiAuto 2024
Kalendarz ProfiAuto 2024
Zdajemy sobie sprawę, że kunszt dawnych mistrzów jest bezsprzecznie nieosiągalny. W przypadku naszego kalendarza prawdopodobnie nie udało się go odtworzyć w pełni, jednak wierzymy, że efekt wizualny zachwyci fanów motoryzacji. W naszej pracy – nie tylko tej graficznej – zawsze staramy się wykorzystywać najnowsze technologie, a popularyzacja sztucznej inteligencji była do tego idealnym przyczynkiem. Paweł Cieśliński kierownik działu graficznego w firmie Moto-Profil, która jest właścicielem marki i sieci ProfiAuto

 

Kalendarz „ProfiAuto Art Gallery” na rok 2024 zostanie wydrukowany w liczbie 5000 sztuk i udostępniony partnerom sieci ProfiAuto w Polsce, Czechach i na Słowacji.

 

Źródło: ProfiAuto

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).