Premiera BMW i5 Tourning na EV Experience 2024 | MOTOFAKTOR

Premiera BMW i5 Tourning na EV Experience 2024

Podczas EV Experience 2024 w dniach 24-25 maja br. odbędzie się pierwsza w Polsce prezentacja elektrycznego BMW i5 M60 xDrive Touring.

Niebawem odbędzie się trzecia odsłona EV Experience – największego w Polsce, otwartego dla wszystkich testu samochodów elektrycznych. Wydarzenie jest organizowane przez Fundację EV Klub Polska oraz PSNM. W porównaniu do poprzedniej edycji, tegoroczna zapowiada się jeszcze bardziej emocjonująco, z większą liczbą torów testowych i możliwością przejażdżki najnowszymi modelami samochodów elektrycznych. Podczas imprezy będzie można zasiąść za kierownicą ponad 100 pojazdów.

EV Experience 2024 – zapowiedź

BMW i5 Touring – debiut elektryka

Podczas dwóch niesamowitych dni EV Experience będzie można zobaczyć wiele interesujących nowości, w tym najnowsze pojazdy bezemisyjne od BMW. Marka z Monachium po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje między innymi model BMW i5 w wersji Touring.

„W BMW Group nie tylko podążamy za potrzebami naszych klientów, ale też wyznaczamy trendy. Już teraz oferujemy elektryczny model w każdym kluczowym segmencie rynku. Idziemy też dalej i proponujemy nowe kategorie samochodów zasilanych prądem. BMW i5 Touring, który będzie premierowo zaprezentowany podczas tegorocznej edycji EV Experience, jest tego najlepszym przykładem. To jedyny dostępny na rynku elektryczny model klasy premium w tym segmencie. Goście wydarzenia będą mogli również odbyć jazdy testowe innymi modelami BMW Group, m.in. BMW i7 M70, BMW iX, BMW i5 Limuzyna, BMW i4, BMW iX1, BMW iX2, BMW iX3, a także elektryczne modele BMW Motorrad, w tym najnowszy BMW CE 02″ – mówi Mateusz Grupa, E-mobility Manager w BMW Group Polska.

Nowy model będzie dostępny w dwóch wariantach. BMW i5 eDrive40 Touring z pojedynczym silnikiem i napędem na tył generuje moc 340 KM i moment obrotowy 430 Nm. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje 6,1 sekundy. Maksymalna prędkość pojazdu wynosi 193 km/h, a zasięg według normy WLTP sięga do 560 km.

Drugi wariant, który będzie prezentowany podczas EV Experience, to jest BMW i5 M60 xDrive Touring, wyposażony w dwa silniki i napęd na obie osie. Posiada imponującą moc 601 KM i moment obrotowy wynoszący 820 Nm. Auto potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,9 s, osiągając prędkość maksymalną 230 km/h. Pojemność akumulatora w obydwu wersjach tego modelu to 81,2 kWh, a zasięg BMW i5 M60 xDrive Touring wynosi nawet do 506 km w cyklu mieszanym według WLTP.

Fot. Fabian Kirchbauer

Maciej Gis, Rzecznik Prasowy PSPA, Fot. PSPA
Maciej Gis, Rzecznik Prasowy PSPA, Fot. PSPA

„Podczas tegorocznej edycji EV Experience spodziewamy się rekordowej liczby ponad 100 pojazdów elektrycznych i wodorowych przeznaczonych do jazd testowych. Będzie to też wyjątkowe wydarzenie pod względem prezentacji rynkowych nowości. Cieszymy się, że polska premiera BMW i5 Touring odbędzie się właśnie na EV Experience. Oprócz tego planujemy zaprezentowanie nie tylko nowych samochodów osobowych, dostawczych czy pojazdów ciężarowych, ale też klasyków, które zostały dostosowane do napędu elektrycznego” – komentuje Maciej Gis, Kierownik Biura Komunikacji PSNM.

Zapisy na EV Experience 2024 wciąż otwarte

EV Experience 2024 odbędzie się 24-25 maja 2024 r. na Torze Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim, ok. 40 km od Warszawy. Pierwszy dzień to dzień biznesowy (24.05), a drugi dzień (25.05) będzie otwarty dla wszystkich zainteresowanych tematyką elektromobilności.

Aby wziąć udział w EV Experience 2024, należy odwiedzić jego stronę i nabyć bilet wstępu. Koszt jednodniowego biletu wynosi 29 zł (dzieci do lat 16 mają darmowy wstęp). Bilet pozwala na wejście na teren EV Experience, uczestnictwo w pikniku motoryzacyjnym, jazdach testowych (rejestracja w systemie kolejkowym na miejscu), korzystanie z wszystkich stref (EXPO, e-CARGO, Mikromobilności), atrakcji oraz szkoleń edukacyjnych.

Łukasz Lewandowski, Prezes Fundacji EV Klub Polska, Fot. PSPA
Łukasz Lewandowski, Prezes Fundacji EV Klub Polska, Fot. PSPA

„Zainteresowanie zeszłoroczną edycją EV Experience pokazuje, że elektromobilność nie jest rynkową niszą, a tematem, który dosłownie elektryzuje Polaków. Przygotowane aktywności oraz możliwość jazd na torze to unikatowa formuła, którą w tym roku jeszcze bardziej rozbudujemy. Naszą ambicją jest pokazywanie, że elektromobilność już dziś pozwala na bezproblemowe poruszanie się po Polsce. Dlatego zaoferujemy uczestnikom możliwości testowania znakomitej większości z dostępnych aut na rynku” – wskazuje Łukasz Lewandowski, Prezes EV Klub Polska.

Najważniejsze informacje o III edycji EV Experience można na bieżąco śledzić na oficjalnych profilach EV Klubu Polska (FacebookInstagram i LinkedIn) oraz PSNM (FacebookInstagram i LinkedIn) lub na oficjalnej stronie wydarzenia.

Źródło: PSNM

Zdjęcie główne: Fabian Kirchbauer

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).