Poznaj świece zapłonowe Bosch | MOTOFAKTOR

Poznaj świece zapłonowe Bosch

person Adrian Januszkiewicz 16/11/2021

Wysoka jakość, kompetencje technologiczne i know-how kluczowymi wyróżnikami świec zapłonowych Bosch.

Przyszłościowe trendy, technologie oraz współpraca z wiodącymi producentami pojazdów zapewniają produkty o wysokiej jakości. To właśnie jakość świecy zapłonowej jest jednym z podstawowych warunków niezawodności, sprawności i trwałości silnika. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o nie już od samego początku.

Montaż świecy zapłonowej nie jest skomplikowany. Istnieje kilka ważnych podstawowych zasad, których należy przestrzegać:

 

  • Najpierw należy ostrożnie poluzować świecę zapłonową.
  • Przed ostatecznym jej wyjęciem należy usunąć zanieczyszczenia z gniazdka za pomocą sprężonego powietrza.
  • Końcówkę złącza wysokonapięciowego można odkręcić.
  • Usunąć brud z otworu świecy zapłonowej.
  • Nową świecę zapłonową można wkręcić najpierw ręcznie. Aby dokręcić świecę zapłonową i zapewnić prawidłowy kąt montażu, powinno się użyć klucza dynamometrycznego i w niektórych przypadkach kątomierza. Informacje o właściwy sposób dokręcania można znaleźć na opakowaniu świec zapłonowych. Zapewnia to prawidłowe ustawienie świecy zapłonowej w komorze spalania.

 

Wskazówka dla warsztatów – montaż:

 

  1. Wyjmij świecę zapłonową z opakowania. Nie smaruj gwintu.
  2. Wkręć ręcznie świecę zapłonową w głowiną, aż zostanie osadzona
  3. Dokręć świecę zapłonową kluczem do świec
  4. Przestrzegaj sposobu dokręcania przewidzianego dla danego typu świec np. 23 Nm.

Jak zbudowana jest nowoczesna świeca zapłonowa?

Oto, co oferują świece zapłonowe Bosch dzięki swoim kluczowym cechom:

Zastosowanie innowacyjnych technologii: Końcówki świecy Bosch mają dłuższy izolator dla lepszej odporności na upływy prądu, a także ukierunkowane elektrody boczne z masywną podkładką, aby zapewnić precyzyjne pozycjonowanie w komorze spalania oraz technologię pin-to-pin (dwie wyjątkowo cienkie elektrody z metali szlachetnych zapewniające wysoki transfer energii i niezawodny zapłon).

 

Niezawodny zapłon: zapewniający wysokie osiągi silnika jego równą pracę oraz płynne przyspieszanie dzięki wysokiej przewodności cieplnej elektrody masowej, wykonanej ze stopu niklu.

 

Długi okres użytkowania: Innowacyjne stopy, takie jak nikiel, itr i metale szlachetne, zapewniają długą trwałość, a dodatkowo doskonałą ochronę silnika dzięki niklowanemu korpusowi z gwintem.

 

Łatwa wymiana: Łatwa i szybka wymiana świec zapłonowych dzięki fabrycznie ustawionej szczelinie między elektrodami. Ponadto proste do znalezienia instrukcje montażu, podane na opakowaniu lub dostępne w Internecie na podstawie kodu QR.

 

Jakość na poziomie OE (wyposażenia oryginalnego): Bosch dostarcza świece zapłonowe do ponad 60 różnych producentów samochodów, które występują w szerokiej gamie pojazdów o mocy silnika od 10 KM do 808 KM.

 

W wielu przypadkach nowe osiągnięcia w technologii świec zapłonowych w firmie Bosch zaczynają się na torze wyścigowym, który służy jako swojego rodzaju „szybkie laboratorium na kółkach” – zobacz film:

Czy wiesz, że ...?

Wiele uszkodzeń świec zapłonowych jest spowodowanych nieprawidłowym momentem dokręcania. Zbyt słabe dokręcenie może prowadzić do przegrzania świecy. Z kolei, jeśli moment dokręcania jest zbyt wysoki, istnieje ryzyko zerwania gwintu lub rozciągnięcia korpusu. Nigdy nie smaruj niklowanego korpusu i gwintu.

 

Okres wymiany: W większości przypadków producenci pojazdów określają okresy wymiany świec zapłonowych. Okresy można znaleźć w instrukcji obsługi pojazdu.

Wysoka jakość, kompetencje technologiczne i know-how kluczowymi wyróżnikami świec zapłonowych Bosch.

Wejdź w fascynujący świat świec zapłonowych z Bosch

 

Artykuł sponsorowany przez Bosch

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).