Powstanie wielki europejski producent baterii do EV | MOTOFAKTOR

Powstanie wielki europejski producent baterii do EV

person Adrian Januszkiewicz 28/09/2021

Daimler wszedł w sojusz z Francuzami, żeby uczynić z ACC największego w Europie producenta baterii do pojazdów elektrycznych.

Daimler zadeklarował chęć przejęcia 1/3 udziałów w Automotive Cells Company (ACC), producenta baterii do aut elektrycznych, który powstał w wyniku współpracy koncernów TotalEnergies oraz Stellantis.

 

Właściciel marki Mercedes-Benz chce łącznie zainwestować w ACC nawet miliard euro. Kilkaset milionów euro z kasy Daimlera powinno trafić do tej spółki już w przyszłym roku. Po wejściu niemieckiego koncernu ACC zamierza ponad dwukrotnie zwiększyć swoje moce produkcyjne.

 

Automotive Cells Company pracuje w tym momencie nad budową czterech fabryk baterii do aut elektrycznych. Trzy mają powstać we Francji, a jedna – w niemieckim Kaiserslautern.

 

Mercedes długo był krytykowany przez analityków za dość powolne wchodzenie na rynek aut elektrycznych. W segmencie premium dominuje na nim od dawna Tesla. Dopiero w bieżącym roku zadebiutowało auto koncernu, które może konkurować z najbardziej prestiżowymi modelami amerykańskiej marki, czyli w całości elektryczny model EQS.

 

Źródło: Deutsche Welle

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).