Portugalczycy zasilili TEMOT | MOTOFAKTOR

Portugalczycy zasilili TEMOT

W ciągu zaledwie kilku tygodni TEMOT International znacznie rozszerzył swoją obecność w Portugalii. W tym czasie pozyskał czterech nowych akcjonariuszy.

 

TEMOT w swoich szeregach w ostatnim czasie powitał czterech najbardziej szanowanych dystrybutorów w kraju jako nowych udziałowców: Auto Silva Acessórios, Euromais Peças e Pneus, MF Pinto oraz Vieira & Freitas. Razem z dwoma obecnymi akcjonariuszami A. Vieirą i HBC, czterej nowi wnoszą reprezentację TEMOT w Portugalii na nowy poziom.

 

Wszystkie cztery firmy są zarządzane przez właścicieli i kładą najwyższe wymagania w zakresie jakości oferowanych części zamiennych i usług. Nawiązali także dobre relacje z wiodącymi międzynarodowymi dostawcami części i zapewniają szybką i ogólnokrajową logistykę. Łączy je to, że w ostatnich latach udało im się osiągnąć stabilny, zdrowy wzrost.

 

Logo Auto Silva AcessóriosHistoria Auto Silva Acessórios sięga lat 60-tych XX wieku. Jako tradycyjny dostawca pełnego asortymentu, hurtownia obsługuje ponad 1100 sprzedawców w Portugalii oraz posiada oddziały i centra logistyczne w Lizbonie i Porto. Wiedzę firmy doceniają nie tylko jej klienci: Auto Silva Acessórios jest członkiem Komitetu Technicznego ds. Dystrybucji Części Samochodowych i IT Organizacji Rynku Posprzedażnego Associação Automóvel de Portugal (ACAP). Kilkukrotnie otrzymał także lokalną nagrodę PME Excellence and Leader Award.

 

Logo Euromais Peças e PneusEuromais Peças e Pneus może spojrzeć wstecz na dwie dekady historii firmy: dystrybutor jest częścią 3A Aftermarket Holding i pierwotnie został założony jako specjalista w dziedzinie opon, gdzie dziś jest liderem na rynku. Od tego czasu przekształciła się w klasycznego dostawcę pełnego asortymentu z bardzo popularnym kanałem sprzedaży online wspieranym przez własne call center. Ponadto klienci mogą zamówić części zamienne do konkretnego pojazdu za pomocą zaledwie trzech kliknięć za pośrednictwem portalu internetowego lub aplikacji Euromais. Magazyn centralny o powierzchni 13 000 metrów kwadratowych jest jednym z najnowocześniejszych w kraju.

 

Logo MF PintoZ prawie 20-letnim stażem na rynku MF Pinto jest jednym z najmłodszych z czterech nowych akcjonariuszy. Firma z siedzibą w Lizbonie i oddziałem w Porto oferuje szeroką gamę części zamiennych, a także zalicza się do czołowych w kraju specjalistów w zakresie turbosprężarek i wtrysków oleju napędowego, posiadając własny serwis do diagnostyki i naprawy, zapewniający 360° wsparcie dla turbosprężarek i diesla. Zaopatruje całe terytorium kraju i eksportuje do 30 krajów na pięciu kontynentach.

 

Logo Vieira & FreitasFirma Vieira & Freitas została założona w 1980 roku. Podobnie jak Auto Silva Acessórios, dystrybutor był już wielokrotnie nagradzany PME Excellence and Leader Award. Co więcej, często plasuje się w pierwszej dziesiątce krajowych przedsiębiorstw na rynku części zamiennych. Pierwotnie specjalizująca się w imporcie i dystrybucji części elektrycznych do pojazdów, firma konsekwentnie rozwijała się w kierunku znacznie szerszego, lecz wciąż wysokiego poziomu specjalizacji – tzw. części specjalnych. Dzięki temu ma duży udział w rynku w branży elektrycznej, elektronicznej i klimatyzacyjnej, obsługując także inne linie poza tą specjalizacją.

 

Fotios Katsardis Temot International Talents4AA 2022
Fotios Katsardis, prezes i dyrektor generalny TEMOT International, Fot. TEMOT INternational

Dzięki dołączeniu do nas czterech nowych akcjonariuszy TEMOT ponownie zyskał na znaczeniu w Portugalii. Razem reprezentują znaczący udział w rynku w kraju. Jednocześnie reprezentują wszystkie zalety średnich przedsiębiorstw. Dzięki swoim zasobom i sieci TEMOT będzie ich wspierać w skutecznej realizacji strategii rozwoju na nadchodzące lata – i naprawdę nie możemy się tego doczekać! – mówi Fotios Katsardis, prezes i dyrektor generalny TEMOT International.

 

 

Źródło: TEMOT International

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).