Polskie firmy na targach Automechanika 2022 we Frankfurcie | MOTOFAKTOR

Polskie firmy na targach Automechanika 2022 we Frankfurcie

  • Targi Automechanika we Frankfurcie wróciły po przerwie.
  • Tegoroczna edycja targów przyciągnęła aż 153 wystawców z Polski.
  • W niniejszej relacji przedstawiamy wybranych z nich.

 

 

Tegoroczna edycja targów we Frankfurcie była szczególna, ponieważ to pierwsze targi po pandemii. Nie zraziło to polskich wystawców, którzy przybyli na targi w nieznacznie mniejszym gronie, niż podczas ostatniej edycji – w 2018 roku. Prezentujemy wybranych z ponad 150 wystawców.

Amtra konsekwentnie rozwija działalność eksportową. Obecnie produkty Moje Auto, Clinex, MA Professional i Tecmaxx są dostępne w 50 krajach, również poza Europą.
AS-PL bierze udział w targach Automechanika nieprzerwanie od 2004 roku prezentując ofertę rozruszników i alternatorów.
Auto Partner na targach prezentował swoją ofertę części zamiennych i wyposażenia warsztatowego. Na tegorocznej edycji targów partnerem stoiska była firma Rooks - producent narzędzi i wyposażenia warsztatów.
Pod­czas targów we Frank­fur­cie firma Autos pro­mo­wała się ja­ko so­lid­ny part­ne­r biz­ne­so­wy, z któ­rym war­to na­wią­zać dłu­go­trwa­łą współ­pra­cę w zakresie części zamiennych do samochodów ciężarowych.
Oferta firmy Denckermann to części zawieszenia, przeguby, a przede wszystkim elementy układów hamulcowych takie jak tarcze i klocki.
W czasie tegorocznej edycji targów Automechanika podpisano list intencyjny między firmą Fisher Automotive One, a prowincją Punjab w Indiach.
Na targach Automechanika miała miejsce premiera nowego katalogu oświetlenia firmy Horpol.
LINEX Sp. z o.o. jest wiodącym, na rynku polskim i europejskim, producentem cięgien motoryzacyjnych. Główny profil produkcji firmy stanowią cięgna sterujące, cięgna Bowdena tj. linki gazu, linki hamulca, linki sprzęgła, linki zmiany biegów, linki do otwierania drzwi, maski i bagażnika, linki ciągnąco-pchające (push-pull), pancerze i osłony, dedykowane do większości marek samochodów.
Lumag prezentował ofertę klocków hamulcowych Breck do pojazdów elektrycznych oraz klocków hamulcowych bez dodatków miedzi stosowanych w pojazdach ciężarowych.
Aktualnie MARTEX oferuje wysokiej jakości podzespoły blisko 400 renomowanych producentów i dostawców z dostępnością ponad 80 tysięcy referencji.
Oferta firmy M-Tech to między innymi oświetlenie LED jako źródła światła i gotowe lampy.
Multichem prezentował nominowany do nagrody Innovation Award system zdalnego doboru koloru.
Nortec Pro to między innymi wyposażenie do obsługi ogumienia, podnośniki, narzędzia, prasy i pozostałe wyposażenie warsztatu.
W ofercie firmy Ogniochron znajdują się gaśnice i całe wyposażenie przeciwpożarowe.
Orlen znany jest w Niemczech ze stacji benzynowych. Targi we Frankfurcie są doskonałą okazją do utrwalania wizerunku marki w zakresie samochodowych i przemysłowych środków smarnych.
Polcar znany jest jako dostawca części nadwozia. Targi we Frankfurcie są dobrą okazją do promowania jakości produktów na rynkach europejskich.
Na targach obecny był między innymi polski producent filtrów – firma PZL Sędziszów. Na stoisku firmy można było się zapoznać z szeroką ofertą filtrów – w tym z najnowszymi produktami jakimi są antybakteryjne filtry kabinowe przeznaczone do układów wentylacji w samochodach osobowych i dostawczych – Silver Nano Protect. PZL Sędziszów jest członkiem Polskiej Grupy Motoryzacyjnej, która jest pierwszym w Polsce stowarzyszeniem, zrzeszającym wyłącznie polskich producentów części i akcesoriów motoryzacyjnych. Organizacja działa na terenie całego kraju, a o członkostwo mogą ubiegać się wyłącznie producenci z polskim kapitałem.
Oferta Romix to wszelkiego rodzaju spinki elementy łączące - od najmniejszych po największe.
Oferta firmy Suder&Suder to części zamienne m.in. do Volvo, Scania, MAN, Mercedes, Iveco, RVI, DAF, do naczep, przyczep i autobusów.
W ofercie firmy Szczepan prezentowany był jako nowość targowa podnośnik do baterii samochodów elektrycznych. Pozostałe wyposażenie to sprzęt do obsługi ogumienia, spawarki i wyposażenie warsztatów.
Firma Tedgum jest jednym z wiodących producentów poduszek silnika, tulei wahaczy, osłon przekładni i przegubów, odbojników amortyzatorów i innych wyrobów gumowych na rynku motoryzacyjnym.
Tip-Topol to nie tylko wyposażenie warsztatowe i sprzęt do naprawy ogumienia. W trakcie tej edycji targów firma prezentowała między innymi asortyment miechów pneumatycznych swojej produkcji.
W ofercie firmy Tomex są klocki hamulcowe oraz prezentowana w tym roku mocno rozszerzona linia pokrytych specjalną powłoką zabezpieczającą tarcz hamulcowych.
Oferta Turbo-Tec to nie tylko turbosprężarki. Firma zajmuje się kompleksowo układem zasilania - od wtryskiwaczy po sterowniki.
Unitrol prezentował nową linię wyważarek, lecz targową nowością było urządzenie do kontroli geometrii zawieszenia.
Unimetal to firma znana z wyposażenia stacji kontroli pojazdów oraz pozostałego wyposażenia warsztatowego.
Targi Automechanika Frankfurt 2022 to istotny element w strategii budowania pozycji marki FAST na rynku europejskim, jako specjalista w częściach do samochodów dostawczych. Fast konsekwentnie od ponad 10 lat podkreśla swoją specjalizację w segmencie busów. Obecnie jako jedyna marka w Europie, posiada prawie 8000 kodów przeznaczonych do samochodów użytkowych. - Targi branżowe są dla nas doskonałą platformą spotkań i taki był główny cel naszego uczestnictwa. – mówi Radosław Zając, Export Sales Manager w VanKing. - Odbyliśmy rekordową, licząc dotychczasowe imprezy targowe, liczbę spotkań z klientami obecnymi i potencjalnymi, dlatego tę edycję zdecydowanie możemy określić mianem sukcesu. – dodaje. Marka Fast dostępna jest na ponad 40 zagranicznych rynkach, a jej świadomość wśród zagranicznych klientów rośnie z roku na rok. Właścicielem i dystrybutorem marki jest VanKing, doskonale wszystkim znany na rynku polskim ekspert w kategorii samochodów dostawczych.
Firma Waś w trakcie targów prezentowała swoją ofertę oświetlenia samochodowego.
W ofercie firmy WP są sztywne przewody hamulcowe oraz gama elastycznych przewodów stosowanych w układach hamulcowych.
Na stoisku firmy W.S.O.P. można było się zapoznać z linią urządzeń dla stacji kontroli pojazdów mogących pracować strumieniowo, czyli obsługujących więcej, niż jeden pojazd jednocześnie.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).