Polmotors zainwestuje ponad 60 mln zł w KSSE | MOTOFAKTOR

Polmotors zainwestuje ponad 60 mln zł w KSSE

person Adrian Januszkiewicz 7/06/2022

6 czerwca br. przedstawiciele KSSE wręczyli pozytywną decyzję o wsparciu dla firmy Polmotors odnośnie rozbudowy zakładu produkcyjnego w Bielsku-Białej.

 

Spółka Polmotors od ponad 30 lat produkuje struktury karoserii dla pojazdów m.in. takich marek, jak: Audi, BMW, Mercedes-Benz, aut grupy Stellantis (zrzeszającej modele z logo Alfa Romeo, Citroen, Chrysler, Fiat, Jeep, Opel, Peugeot) czy Volkswagen. W ramach realizowanej inwestycji spółka zamierza rozbudować swój zakład produkcyjny o 1750 m2 powierzchni użytkowej w Bielsku-Białej. Nowy projekt zakłada także zakup i zintegrowanie elementów linii produkcyjnej, służącej do produkcji elementów karoserii wraz z ich kompletacją w procesie zgrzewania i okrawania laserowego. W ramach inwestycji spółka zamierza zakupić także specjalistyczne oprogramowanie konstrukcyjne do projektowania narzędzi i symulacji procesów tłoczenia oraz wyprodukować prototypowe narzędzia. W związku z realizowaną inwestycją Polmotors zobowiązał się również do zwiększenia zatrudnienia w swoich zakładach do połowy 2023 roku.

 

Decyzja o wsparciu ze strony KSSE wydana została na czas 15 lat. Projekt, który realizowany będzie w ramach istniejącej od 2018 Polskiej Strefy Inwestycji (PSI), pozwolić ma firmie na zwolnienie w tym okresie z podatku CIT i PIT.

 

Inwestycja Polmotors to dobry przykład tego, że mimo trudnej sytuacji w branży automotive polskie firmy nadal się rozwijają i otrzymują duże kontrakty od największych producentów w branży motoryzacyjnej. Jako KSSE jesteśmy zdeterminowani, by pomagać w ich rozwoju i wierzymy, że zarówno duże firmy, jak i przedstawiciele sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw będą nadal inwestowali w strefie. Wciąż dysponujemy atrakcyjnymi terenami inwestycyjnymi, a ponadto doświadczoną kadrą i wachlarzem projektów oraz narzędzi wspierających inwestorów od początku do samego końca ich inwestycji – mówi dr Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA.

 

Polmotors od początku swojej działalności ciągle udowadnia, że determinacja w dążeniu do celu, jasno sprecyzowana wizja rozwoju, długoterminowe planowanie, elastyczność oraz wytrwała realizacja wyznaczonej strategii są gwarancją sukcesu. Można powiedzieć, że ostatnie dwa trudne lata (nie tylko dla branży motoryzacyjnej) wykorzystaliśmy jako szansę do dalszego wzrostu i rozwoju naszej działalności. Ciągły rozwój i doskonalenie, które wdrażamy w firmie oraz odważne decyzje i działania, pozwalają patrzeć nam w daleko w przód z optymizmem. Realizując nasze strategiczne cele, polegamy na sprawdzonych partnerach – właśnie takich jak KSSE – co powoduje że ich wdrażanie staje się prostsze, szybsze i jeszcze bardziej uzasadnione ekonomicznie. Mogę z całą pewnością zapewnić, że nie jest to nasz ostatni wspólnie realizowany projekt i w najbliższej perspektywie nasza – trwająca już od 12 lat – współpraca będzie rozwijana z jeszcze większą intensywnością – powiedział Mateusz Trzop, Dyrektor ds. Inwestycji Polmotors.

 

W uroczystości wręczenia pozytywnej decyzji o wsparciu dla firmy Polmotors uczestniczyli m.in.: Jarosław Klimaszewski – prezydent Bielska-Białej, Mateusz Trzop – Dyrektor ds. Inwestycji Polmotors, Lidia Kurczyk – Koordynator ds. programów wsparcia w Polmotors oraz dr Janusz Michałek – prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 

W roku 2021 KSSE wydała aż 102 decyzje o wsparciu, co jest rekordem w historii funkcjonowania stref ekonomicznych w Polsce. 50 z nich przyznanych było dużym firmom i koncernom, natomiast większość, bo aż 52 dotyczyło mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Łącznie nakłady inwestycyjne powyższych podmiotów wyniosły 5,35 miliarda złotych, co przekłada się na 4 700 miejsc pracy w regionie.

 

Źródło: KSSE

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).