Policja korzystała z fotoradarów bez homologacji | MOTOFAKTOR

Policja korzystała z fotoradarów bez homologacji

person Joanna Piszcz 1/02/2023

Naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji Warszawa-Zachód stracił stanowisko po tym jak jego pracownicy wykonywali kontrole prędkości za pomocą fotoradarów bez homologacji.

W Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego w Starych Babicach odbyła się kontrola związana z korzystaniem przez policjantów fotoradarów bez homologacji.

 

W Komendzie Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego prowadzone były kontrole przez jednostki nadrzędne, wśród nich działania prowadził Wydział Kontroli Komendy Stołecznej Policji. Kontrole dotyczyły legalizacji urządzeń stosowanych przez Wydział Ruchu Drogowego. Obecnie wszystkie urządzenia posiadają niezbędną legalizację. Kontrola dotyczyła m.in. okresu wcześniejszego. Niestety wykazała ona, że część z urządzeń, które czekały na badania były wykorzystane w służbie – informuje podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

 

Podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja dodaje, że w sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające. 6 policjantów zostało ukaranych mandatami za naruszenie przepisów ustawy o miarach. Komendant Powiatowy Policji odwołał, ze stanowiska naczelnika wydziału ruchu drogowego oraz jego zastępcę. Ponadto trwa postępowanie dyscyplinarne wobec tych osób. Zastępca naczelnika został zawieszony. Jednocześnie Komendant Stołeczny Policji polecił wszcząć postępowanie dyscyplinarne wobec Zastępcy Komendanta Powiatowego, nadzorującego pion prewencji.

 

Źródło: Komenda Powiatowa Policji Warszawa – Zachód

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).