Podwójna wygrana Mercedesa w trudnym sezonie F1 | MOTOFAKTOR

Podwójna wygrana Mercedesa w trudnym sezonie F1

Petronas ustanowił niesamowity rekord w F1 po raz siódmy z rzędu zdobywając z zespołem Mercedesa tytuł mistrzowski w klasyfikacji kierowców i konstruktorów.

Petronas od dekady jest sponsorem tytularnym ekipy i jej partnerem technicznym. Połączenie myśli technicznej inżynierów Mercedesa z technologią płynów Petronas dało mieszankę, która nie ma sobie równych od siedmiu sezonów. Zwłaszcza podwójna wygrana w tym roku ma wyjątkowy smak – przecież cała Formuła 1 musiała się mierzyć także z niespodziewanymi wyzwaniami.

Na całym świecie musieliśmy się zmierzyć z wyjątkowo trudnym rokiem i jestem niesamowicie dumny, że jako Petronas udało nam się wspólnie stawić czoła przeciwnościom i kontynuujemy nasz wzrost. Sukcesy, które osiągnęliśmy przez lata, gdy jesteśmy częścią zespołu Mercedes-AMG Petronas Motorsport to efekt wspólnej pracy specjalistów obu marek i są dowodem na to, że nasze płyny świetnie radzą sobie także w wyjątkowo trudnych warunkach.

prezes Petronas - Tengku Muhammad Taufik

 

Petronas opracowuje i dostarcza płyny, które pasują do wymagań hybrydowego zespołu napędowego Mercedes-AMG i skrzyni biegów. Śmiało można więc powiedzieć, że to paliwo Petronas Primax, olej silnikowy Petronas Syntium i płyny Petronas Tutela napędzają bolidy mistrzów świata.

Kiedy wróciliśmy do Formuły 1 w 2010 roku, mieliśmy nadzieję, że pewnego dnia będziemy w stanie walczyć o zwycięstwa, a być może nawet o tytuły mistrzowskie, ale chyba nikt nie przewidział, że napiszemy wspólnie historię, zdobywając siedem podwójnych tytułów mistrzowskich z rzędu. Petronas był z nami od pierwszego dnia, a więź łącząca Kuala Lumpur, Brixworth i Brackley przez lata stawała się coraz silniejsza. Petronas odegrał niezwykle ważną rolę w odniesieniu przez nas sukcesu i dlatego nieustannie dziękujemy za wsparcie i za to, że nasze relacje są naprawdę przyjacielskie. Stworzyliśmy wspólnie zespół, który stał się prawdziwą ikonę motorsportu i jesteśmy pewni, że czeka nas świetlana przyszłość.

szef zespołu Mercedes-AMG Petronas Motorsport - Toto Wolff

Płyny Petronas pozwoliły Lewisowi Hamiltonowi wyrównać niesamowity rekord Michaela Schumachera. Obaj kierowcy mają po siedem tytułów mistrzowskich w Formule 1, a Hamilton już wyprzedził Niemca pod względem liczby wygranych wyścigów.

Chciałbym podziękować wszystkim w Petronas. W tym roku przeciwności było więcej niż zwykle, ale działając razem byliśmy w stanie je pokonać. Z dystansem społecznym, ale pracując bliżej jako zespół. Petronas to niezwykle ważna część naszej ekipy i bez niego nie bylibyśmy tam, gdzie jesteśmy. Niestety, okoliczności nie pozwoliły nam świętować sukcesu w Twin Towers w Kuala Lumpur, ale tą drogą chciałbym przesłać wszystkim pracownikom Petronas pozytywną energię – jestem wdzięczny za wasze wsparcie, za to, że wciąż podnosimy poprzeczkę. Dziękuję, że towarzyszycie nam w tej niesamowitej podróży. Razem tworzymy historię.

- Lewis Hamilton

Tylko w 2020 roku, Petronas i Mercedes zanotowali 13 wygranych wyścigów, 15 razy zdobyli pole position, 25 razy stali na podium, a bolidy zespołu były na prowadzeniu przez 860 okrążeń podczas 17 wyścigów. Od czasu wprowadzenia napędów hybrydowych, w 2014 roku, zespół wygrał 102 wyścigi w 138 startach, zdobył 109 pole position i 204 puchary.

Rok 2020 był wymagający dla każdego, jestem dumny, że jestem częścią zespołu, który w takich okolicznościach osiągnął tak wiele. Płyny Petronas odgrywają istotną rolę w pracy naszej ekipy, nie tylko dlatego, że smarują silnik, niezwykle ważna dla nas jest także determinacja, z jaką inżynierowie Petronas dążą do perfekcji. Historyczny wynik z sezonu 2020 nie byłby możliwy bez Petronas, dziękuję za wasze wsparcie.

- Valtteri Bottas

 

Źródło: Petronas

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).