Podsumowanie sezonu Bartosza Ostałowskiego | MOTOFAKTOR

Podsumowanie sezonu Bartosza Ostałowskiego

Bez wątpienia miniony sezon był jednym z najlepszych w karierze Bartosza Ostałowskiego, ambasadora Inter Cars.

Najważniejszym sportowym celem Bartosza Ostałowskiego na sezon 2019 było zdobycie podium w klasyfikacji generalnej Driftingowych Mistrzostw Polski, w ramach których odbyło się 6 punktowanych rund. Już od pierwszych zawodów DMP w Słomczynie Bartosz prezentował bardzo dobrą dyspozycję. W rundzie inauguracyjnej zameldował się w najlepszej ósemce.

 

Dobrą passę kontynuował również podczas zawodów w Kielcach, gdzie usterka techniczna wykluczyła go z walki o zwycięstwo i ostatecznie uplasował się na 4. miejscu. Przez cały sezon Bartosz Ostałowski był w czołówce klasyfikacji generalnej. Finalnie po zakończeniu rywalizacji znalazł się na 3. stopniu podium i tym samym wywalczył tytuł II Vice Mistrza Polski w drifcie w klasie PRO2.

Podsumowując sezon Driftingowych Mistrzostw Polski, myślę o nim bardzo pozytywnie. Zrealizowaliśmy założony cel, a więc miejsce na podium, mimo, że warunki na poszczególnych rundach były bardzo zróżnicowane, a konkurencja zaprezentowała dużo wyższy poziom pod względem sprzętu i przygotowania zawodników w porównaniu z ubiegłymi latami.

kierowca driftowy i ambasador Inter Cars - Bartosz Ostałowski

 

Oprócz startów w Driftingowych Mistrzostwach Polski, Bartosz wystąpił gościnnie podczas zawodów za granicą – w rundach Drift Kings na Węgrzech i w Niemczech, a także w lidze Drift United podczas rywalizacji na torze Oscherslaben. Szczególnie te pierwsze zawody były dla Ostałowskiego udane, ponieważ zajął w nich 4. miejsce w mocnej, europejskiej stawce.

 

Trudno wyobrazić sobie sporty motorowe bez pomocy ze strony sponsorów. W ubiegłym sezonie działalność sportową Bartosza wspierały marki o międzynarodowej renomie. Jego głównymi sponsorami byli Inter Cars, Sachs i Castrol, natomiast partnerami wspomagającymi Avalon Extreme, FMIC.EU, Inter Cars Tuning, Ecumaster, Tubes International, Wahl.

Inter Cars to firma, która motorsport ma wpisany w swoje DNA. Współpraca z Bartkiem jest tego najlepszym potwierdzeniem. Możliwość wspierania go i obserwacji jego rozwoju, walki i pokonywania trudności dostarcza nam wiele emocji. Współpraca z nim to dla nas ogromna przyjemność i jednocześnie potwierdzenie naszych wartości: przedsiębiorczości, pasji i zaangażowania, a jednocześnie jesteśmy pod wrażeniem jak wielką inspiracją potrafi być dla młodych ludzi. Jesteśmy dumni z tej kooperacji i wierzymy, że w kolejnych latach będziemy mogli świętować jego kolejne, spektakularne sukcesy. Zarówno dla Inter Cars, jak i dla Bartka Ostałowskiego był to bardzo intensywny rok wytężonej pracy i koncentracji. Z optymizmem patrzymy w przyszłość i nadal będziemy wspierać wielki talent i charyzmę tego sportowca. W jubileuszowym roku 30-lecia działalności Inter Cars nie może zabraknąć naszego ambasadora.

Zastępca Dyrektora ds. PR i Komunikacji Międzynarodowej w Inter Cars - Joanna Król

 

Najważniejszą imprezą sportową w tym roku, w której wystąpił Bartosz była jubileuszowa 10. edycja prestiżowej Gymkhany GRiD, która odbyła się pod Warszawą. Gymkhana łączy w sobie elementy wielu dyscyplin motorsportu, m.in. time attack, drift i rallycross. Zawodnicy mierzą się z torem ułożonym z kombinacji nawrotów, beczek i ciasnych zakrętów.

 

W międzynarodowych finałach imprezy co roku uczestniczą największe gwiazdy świata motoryzacji – w tym roku byli to Ken Block, Daigo Saito czy Petter Solberg. Każdy z nich odwiedził stanowisko serwisowe Ostałowskiego w padoku. Co więcej, Ken Block został pasażerem Bartosza podczas przejazdów pokazowych Smoke & Style. Relację ze spotkania Amerykanin opublikował na swoim kanale na YouTube.

Za każdym razem, gdy spotykam kogoś takiego jak ten facet, jestem pod ogromnym wrażeniem. To jest naprawdę inspirujące. Bartosz wyszedł ze swojej strefy komfortu i znalazł sposób, aby rozwijać swoją pasję. Myślę, że jest świetnym przykładem, który ukazuje, jak można przezwyciężać przeciwności. Bartosz powinien być z siebie dumny, ponieważ to, co robi jest niesamowite!

- Ken Block podczas spotkania z Ostałowskim

 

Ponadto, Bartosz Ostałowski był gościem specjalnym imprezy Dub IT! Inter Cars Tuning Festiwal w Kielcach, a także Warsaw Motor Show – jednym z największych targów motoryzacyjnych w Polsce. Podczas tego drugiego wydarzenia Ostałowski spotkał się ponownie z Richardem Hammondem znanym z Top Gear i The Grand Tour. Dziennikarz porozmawiał z drifterem o jego ubiegłym sezonie i pogratulował mu sukcesu w Driftingowych Mistrzostwach Polski.

 

W sierpniu tego roku Bartosz Ostałowski został jednym z czterech ambasadorów kampanii społecznej „Prowadzę. Jestem trzeźwy” zorganizowanej przez Fundację Trzeźwość, która miała na celu promowanie odpowiedzialności wśród kierowców. Bannery dotyczące akcji z wizerunkiem Ostałowskiego umieszczone były na autobusach, tramwajach i przystankach w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Bielsku Białej. Kampania odbywała się także w mediach społecznościowych.

 

Niełatwo wymienić wszystkie aktywności podejmowane przez Bartosza. Oprócz tych wymienionych wyżej, zaangażował się on również w wiele akcji społecznych i charytatywnych, brał udział w konferencjach jako mówca motywacyjny, a także był gościem programu „Sekundy, które zmieniły życie”, „SuperLudzie” Macieja Dowbora oraz „Czarna Wołga” Rafała Paczesia. Ostałowski zajął również 1. miejsce w rankingu popularności sportowców z niepełnosprawnością przygotowanym przez portal Parasportowcy.pl, a także został wyróżniony w zestawieniu „Najlepsi influencerzy na polskim Instagramie: 30 under 30k” na portalu skrr.pl.

Bartosz ma siłę i determinację, które podziwiamy od początku jego kariery. Cieszymy się, że jako SACHS możemy kolejny rok wspólnie dzielić pasję do motoryzacji. Wspaniały sezon 2019 to powód do dumy dla obydwu stron. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wspierać Bartka w tym roku i z niecierpliwością czekamy na kolejny!

Marketing Manager w ZF Aftermarket - Monika Chomicka

W tym sezonie trochę eksperymentowaliśmy pod względem sportowym. Mogłem pozwolić sobie na więcej treningów, co dało dobre rezultaty na zawodach. Cieszy mnie wysoka forma na rundach międzynarodowych, które pozwoliły nam zebrać wiele istotnych informacji – zarówno o moim przygotowaniu, jak i sprzętu. Jednak ten rok to nie tylko zawody. Myślę, że wisienką na torcie był występ na Gymkhana GRiD, gdzie poznałem wiele gwiazd światowego motorsportu. To również była dla nas cenna lekcja o formule tej imprezy. Mam nadzieję, że to nie był mój ostatni występ w Gymkhanie. Już tradycyjnie, z wielką przyjemnością spotkałem się również z Richardem Hammondem podczas targów Warsaw Motor Show. To wszystko napawa nas optymizmem i z pewną dozą ekscytacji planujemy kolejny sezon.

- Bartosz Ostałowski

 

Źródło: Inter Cars

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).