Płukanka Castrol Engine Shampoo | MOTOFAKTOR

Płukanka Castrol Engine Shampoo

Castrol wprowadził na rynek nowy produkt przeznaczony do stosowania przed wymianą oleju silnikowego - Castrol Engine Shampoo.

Nowy produkt Castrola redukuje szkodliwe osady szlamu w silnikach benzynowych nawet do 85%*, co zostało udowodnione podczas testów w Centrum Technologicznym Castrol. Szlam gromadzi się z czasem w silniku i nie jest usuwany podczas standardowej wymiany oleju. Może zatkać kluczowe kanały olejowe, zmniejszając moc, wydajność i ogólną żywotność silnika.

Olej silnikowy może ulegać degradacji w bardzo wysokich temperaturach, a w miarę upływu czasu może objawiać się to powstawaniem szlamu. Proces ten przyspiesza częsta jazda na krótkich odcinkach oraz jazda z wykorzystaniem pełnej mocy silnika – np. podczas górskich podjazdów, ale wpływ ma też paliwo niskiej jakości, spóźniona lub pominięta wymiana oleju, jak również częste zatrzymywanie się i ruszanie, które staje się coraz powszechniejsze w naszych zatłoczonych miastach.

inżynier Castrol - Gareth Bracchi

 

Rynek środków do czyszczenia silników jest obecnie zdominowany przez produkty na bazie rozpuszczalników, które mogą przyczyniać się do degradacji uszczelnień silnika oraz przemieszczać szlam w formie większych osadów, powodując niedrożność i prowadząc do wycieków oleju. Castrol Engine Shampoo zawiera silny dodatek myjący (Powerful Cleaning Agent, PCA), wykonany wg najnowszych technologii, który ma zapewniać głębokie, a jednocześnie delikatne czyszczenie.

Castrol Engine Shampoo nie zawiera żadnych rozpuszczalników i innych szkodliwych dla silnika związków, dzięki czemu pozbawiony jest ryzyk charakterystycznych dla płukanek rozpuszczalnikowych.

- Gareth Bracchi

 

Nowy produkt, według zapewnień producenta, można stosować bezpiecznie zarówno w silnikach benzynowych, jak i silnikach wysokoprężnych, a nawet w motocyklach z mokrym i suchym sprzęgłem i pojazdach użytkowych. Jedna butelka płukanki do silników ma być skuteczna w przypadku pojazdów, które wykorzystują od 3 do 6 litrów oleju silnikowego. Zalecane jest jej stosowanie przy co drugiej wymianie oleju, głównie w pojazdach starszych i z dużym przebiegiem. Może być używana również w nowych pojazdach jako środek zapobiegawczy.

 

Płukanka do silników pomaga utrzymać moc i wydajność silnika poprzez rozpuszczenie i wypłukanie szlamu podczas procesu wymiany oleju. Aplikacja zajmuje dziesięć minut, należy ją wykonać przed serwisem i może być przeprowadzona w dowolnym miejscu, które umożliwia bezpieczne zaparkowanie samochodu.

 

Po rozgrzaniu oleju silnik jest wyłączany i dolewa się 300 ml płukanki do silnika. Silnik jest następnie z powrotem uruchomiany i pozostawiany na biegu jałowym na 10 minut. Szlam rozpuszcza się w mieszaninie oleju silnikowego i Castrol Engine Shampoo, a następnie zostaje usunięty przy wymianie oleju i filtra oleju. Proces ten pozwala uzyskać maksymalną czystość wnętrza silnika, zapewniając optymalne osiągi nowego oleju silnikowego.

 

*W oparciu o dane dotyczące oczyszczania ze szlamu uzyskane w wyniku wewnętrznych badań Castrol na silniku benzynowym.

 

Źródło: Castrol

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).