Płukanka Castrol Engine Shampoo | MOTOFAKTOR

Płukanka Castrol Engine Shampoo

person Adrian Januszkiewicz 31/07/2020

Castrol wprowadził na rynek nowy produkt przeznaczony do stosowania przed wymianą oleju silnikowego - Castrol Engine Shampoo.

Nowy produkt Castrola redukuje szkodliwe osady szlamu w silnikach benzynowych nawet do 85%*, co zostało udowodnione podczas testów w Centrum Technologicznym Castrol. Szlam gromadzi się z czasem w silniku i nie jest usuwany podczas standardowej wymiany oleju. Może zatkać kluczowe kanały olejowe, zmniejszając moc, wydajność i ogólną żywotność silnika.

Olej silnikowy może ulegać degradacji w bardzo wysokich temperaturach, a w miarę upływu czasu może objawiać się to powstawaniem szlamu. Proces ten przyspiesza częsta jazda na krótkich odcinkach oraz jazda z wykorzystaniem pełnej mocy silnika – np. podczas górskich podjazdów, ale wpływ ma też paliwo niskiej jakości, spóźniona lub pominięta wymiana oleju, jak również częste zatrzymywanie się i ruszanie, które staje się coraz powszechniejsze w naszych zatłoczonych miastach. Gareth Bracchi inżynier Castrol

 

Rynek środków do czyszczenia silników jest obecnie zdominowany przez produkty na bazie rozpuszczalników, które mogą przyczyniać się do degradacji uszczelnień silnika oraz przemieszczać szlam w formie większych osadów, powodując niedrożność i prowadząc do wycieków oleju. Castrol Engine Shampoo zawiera silny dodatek myjący (Powerful Cleaning Agent, PCA), wykonany wg najnowszych technologii, który ma zapewniać głębokie, a jednocześnie delikatne czyszczenie.

Castrol Engine Shampoo nie zawiera żadnych rozpuszczalników i innych szkodliwych dla silnika związków, dzięki czemu pozbawiony jest ryzyk charakterystycznych dla płukanek rozpuszczalnikowych. Gareth Bracchi

 

Nowy produkt, według zapewnień producenta, można stosować bezpiecznie zarówno w silnikach benzynowych, jak i silnikach wysokoprężnych, a nawet w motocyklach z mokrym i suchym sprzęgłem i pojazdach użytkowych. Jedna butelka płukanki do silników ma być skuteczna w przypadku pojazdów, które wykorzystują od 3 do 6 litrów oleju silnikowego. Zalecane jest jej stosowanie przy co drugiej wymianie oleju, głównie w pojazdach starszych i z dużym przebiegiem. Może być używana również w nowych pojazdach jako środek zapobiegawczy.

 

Płukanka do silników pomaga utrzymać moc i wydajność silnika poprzez rozpuszczenie i wypłukanie szlamu podczas procesu wymiany oleju. Aplikacja zajmuje dziesięć minut, należy ją wykonać przed serwisem i może być przeprowadzona w dowolnym miejscu, które umożliwia bezpieczne zaparkowanie samochodu.

 

Po rozgrzaniu oleju silnik jest wyłączany i dolewa się 300 ml płukanki do silnika. Silnik jest następnie z powrotem uruchomiany i pozostawiany na biegu jałowym na 10 minut. Szlam rozpuszcza się w mieszaninie oleju silnikowego i Castrol Engine Shampoo, a następnie zostaje usunięty przy wymianie oleju i filtra oleju. Proces ten pozwala uzyskać maksymalną czystość wnętrza silnika, zapewniając optymalne osiągi nowego oleju silnikowego.

 

*W oparciu o dane dotyczące oczyszczania ze szlamu uzyskane w wyniku wewnętrznych badań Castrol na silniku benzynowym.

 

Źródło: Castrol

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).