PISKP podsumowała piątkowy strajk SKP | MOTOFAKTOR

PISKP podsumowała piątkowy strajk SKP

person Redakcja 27/06/2023

Według danych PISKP w proteście SKP 23 czerwca br. wzięło udział ponad 10% przedsiębiorców. Oficjalnie zgłosiło się 351 stacji.

 

W związku z protestem w miniony piątek badania techniczne nie były wykonywane. Na stacjach wisiały plakaty oraz banery. Przedsiębiorcy i diagności informowali kierowców dlaczego branża protestuje i stacja kontroli pojazdów jest nieczynna. Dawali im także ulotki informacyjne.

 

PISKP podziękowała uczestnikom za liczny udział w proteście.

Izba po raz kolejny podkreśla, że sytuacja przedsiębiorców prowadzących SKP stale się pogarsza, ponieważ systematycznie rosną koszty prowadzenia działalności, a Minister Infrastruktury nie realizuje delegacji ustawowej, ponieważ określając wysokość opłat za badania powinien uwzględnić koszt ich wykonania. Przez ostatnie 19 lat koszty te wzrosły drastycznie. W tej chwili nawet wymiana opon kosztuje więcej niż badanie techniczne. Przedsiębiorcy prowadzący SKP są w potrzasku. Nie mogą pobrać innej opłaty za badanie, jak ta która jest określona w rozporządzeniu. Wiele argumentów przemawia za tym, że 98 zł brutto za badanie samochodu osobowego ma obecnie zupełnie inną wartość niż 19 lat temu!

 

Tym bardziej dziwi PISKP wypowiedź rzecznika rządu, który stwierdził, że badania techniczne pojazdów w Polsce są obowiązkowe, zatem przedsiębiorcy i tak będą mieli klientów na swoje usługi. Ale czy to oznacza, że mają wykonywać badania techniczne poniżej kosztów ich wykonania?!? Czy przedsiębiorca ma cieszyć się z tego, że skoro są klienci, to ma dokładać do interesu, żeby wykonać badanie?!?

Nic nie wskazuje, że był to ostatni protest SKP, a Izba zapowiada gotowość do konsolidacji w ramach kolejnego strajku, jeśli sytuacja po raz kolejny nie ulegnie zmianie.

 

Źródło: PISKP

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).