PISKP nie odpuszcza ws. waloryzacji cen badań technicznych | MOTOFAKTOR

PISKP nie odpuszcza ws. waloryzacji cen badań technicznych

person Redakcja 3/07/2023

W PISKP podjęto uchwałę w sprawie wystosowania apelu o podjęcie natychmiastowych działań na rzecz urealnienia cen za badania techniczne pojazdów.

 

Jak czytamy na stronie PISKP:

 

Ze zdumieniem słuchamy słów płynących ze strony rządowej, które wskazują, że badania techniczne pojazdów w Polsce są obowiązkowe, zatem przedsiębiorcy mają zagwarantowanych odbiorców na swoje usługi. Ale czy to oznacza, że skoro są odbiorcy, to przedsiębiorcy mają się cieszyć i wykonywać badania techniczne nawet poniżej kosztów?!? 

 

Przedsiębiorcy prowadzący stacje kontroli pojazdów to w większości mikro i mali przedsiębiorcy, prawie w 100% z polskim kapitałem. Codziennie w swojej pracy eliminują z ruchu niesprawne pojazdy, dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Żeby to robić skutecznie przychody z tytułu opłat za badania powinny pokrywać koszty.

 

Jeśli opłaty za badania techniczne nie zostaną urealnione, ta branża upadnie. Nie będzie innego wyjścia.

 

Tym samym zagrożone będzie bezpieczeństwo nas wszystkich!

 

W związku z powyższym przedsiębiorcy zrzeszeni w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Izby w dniu 26 maja 2023 roku podjęli uchwałę nr 13/2023 w sprawie wystosowania apelu o podjęcie natychmiastowych działań na rzecz urealnienia cena za badania techniczne pojazdów. Apel został skierowany do ministra infrastruktury, Andrzeja Adamczyka. Z treścią apelu, jak i uchwały można zapoznać się TUTAJ.

 

Źródło: PISKP

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).