Pirelli Scorpion All Terrain Plus w Porsche 911 Dakar | MOTOFAKTOR

Pirelli Scorpion All Terrain Plus w Porsche 911 Dakar

person Adrian Januszkiewicz 22/12/2022

Porsche wybrało oponę terenową Pirelli Scorpion All Terrain Plus jako oryginalne wyposażenie 911 Dakar.

 

 

Pirelli Scorpion All Terrain Plus należy do gamy Scorpion, która została specjalnie zaprojektowana, aby zapewnić odporność i sztywność w najbardziej wymagającym terenie. Opona została zmodyfikowana w taki sposób, by zapewnić Porsche 911 Dakar wszechstronność samochodu terenowego, przy zachowaniu maksymalnych osiągów. Osiągnięto ten cel dzięki unikalnemu programowi rozwojowemu, który w dużej mierze opierał się na doświadczeniu Pirelli w produkcji opon Ultra High Performance do najszybszych samochodów świata.

 

Dział badań i rozwoju Pirelli opracował przy tej oponie zupełnie nową gamę mieszanek, które są w stanie poradzić sobie z osiągami tego modelu samochodu zarówno na luźnych nawierzchniach, jak i na asfalcie. Wzmocniono również strukturę opony – szczególnie na osi tylnej – i zoptymalizowano pod kątem powiększenia powierzchni styku. W porównaniu z tradycyjną oponą Scorpion All Terrain Plus, nowa opona do Porsche 911 Dakar została wyposażona we wzór bieżnika, który zapewnia równomierne przeniesienie momentu obrotowego na nawierzchnię. Dzięki czemu opona jest równie skuteczna na torze, jak i na pustyni.

Porsche 911 Dakar na oponach Pirelli Scorpion All Terrain Plus

Wyjątkowe osiągi opony nie wymagały przy tym kompromisu na rzecz podstawowych aspektów ważnych, przy codziennej jeździe, takich jak stabilność, bezpieczeństwo i komfort. W ramach programu testów kierowcy testowi Pirelli jeździli 911 Dakar po wszystkich kluczowych torach testowych w Europie, a także po zróżnicowanych torach reprezentatywnych dla odmiennych szerokości geograficznych.

 

Pirelli i Porsche dzielą ze sobą długą historią współpracy, a model Porsche 911 był pierwszym samochodem, który otrzymał dedykowaną oponę Pirelli (w tym przypadku symbolem „N”) już w 1982 roku. W rezultacie strategia Pirelli „perfect fit” narodziła się wraz z Porsche. Założeniu temu przyświeca opracowywanie opony równolegle z producentami najbardziej prestiżowych samochodów na świecie. Ogumieniem, które jest „szyte na miarę” dla samochodów o najwyższych osiągach.

 

Źródło: Pirelli

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).