Pirelli Scorpion All Terrain Plus w Porsche 911 Dakar | MOTOFAKTOR

Pirelli Scorpion All Terrain Plus w Porsche 911 Dakar

Porsche wybrało oponę terenową Pirelli Scorpion All Terrain Plus jako oryginalne wyposażenie 911 Dakar.

 

 

Pirelli Scorpion All Terrain Plus należy do gamy Scorpion, która została specjalnie zaprojektowana, aby zapewnić odporność i sztywność w najbardziej wymagającym terenie. Opona została zmodyfikowana w taki sposób, by zapewnić Porsche 911 Dakar wszechstronność samochodu terenowego, przy zachowaniu maksymalnych osiągów. Osiągnięto ten cel dzięki unikalnemu programowi rozwojowemu, który w dużej mierze opierał się na doświadczeniu Pirelli w produkcji opon Ultra High Performance do najszybszych samochodów świata.

 

Dział badań i rozwoju Pirelli opracował przy tej oponie zupełnie nową gamę mieszanek, które są w stanie poradzić sobie z osiągami tego modelu samochodu zarówno na luźnych nawierzchniach, jak i na asfalcie. Wzmocniono również strukturę opony – szczególnie na osi tylnej – i zoptymalizowano pod kątem powiększenia powierzchni styku. W porównaniu z tradycyjną oponą Scorpion All Terrain Plus, nowa opona do Porsche 911 Dakar została wyposażona we wzór bieżnika, który zapewnia równomierne przeniesienie momentu obrotowego na nawierzchnię. Dzięki czemu opona jest równie skuteczna na torze, jak i na pustyni.

Porsche 911 Dakar na oponach Pirelli Scorpion All Terrain Plus

Wyjątkowe osiągi opony nie wymagały przy tym kompromisu na rzecz podstawowych aspektów ważnych, przy codziennej jeździe, takich jak stabilność, bezpieczeństwo i komfort. W ramach programu testów kierowcy testowi Pirelli jeździli 911 Dakar po wszystkich kluczowych torach testowych w Europie, a także po zróżnicowanych torach reprezentatywnych dla odmiennych szerokości geograficznych.

 

Pirelli i Porsche dzielą ze sobą długą historią współpracy, a model Porsche 911 był pierwszym samochodem, który otrzymał dedykowaną oponę Pirelli (w tym przypadku symbolem „N”) już w 1982 roku. W rezultacie strategia Pirelli „perfect fit” narodziła się wraz z Porsche. Założeniu temu przyświeca opracowywanie opony równolegle z producentami najbardziej prestiżowych samochodów na świecie. Ogumieniem, które jest „szyte na miarę” dla samochodów o najwyższych osiągach.

 

Źródło: Pirelli

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).