Pirelli P Zero Trofeo R - opony sportowe z homologacją drogową | MOTOFAKTOR

Pirelli P Zero Trofeo R - opony sportowe z homologacją drogową

person Adrian Januszkiewicz 12/07/2022

Firma Pirelli ruszyła właśnie z kampanią marketingową opon P Zero Trofeo R, w którą zaangażowani zostali Kajetan Kajetanowicz i Alex Karkosik.

Innowacyjna nisko-profilowa opona Track-Day

W typowych warunkach torowych, Trofeo R posiada cechy opony wyścigowej. Wyróżnia się bardzo wysoką precyzją prowadzenia, szybką reakcją na polecenia kierowcy, wysokim poziomem przyczepności na suchym asfalcie oraz powtarzalną linią jazdy i stabilnością temperaturową.

 

Do produkcji P Zero Trofeo R wykorzystano nową mieszankę HAOF (Highly Aromatic Oil Free), która w połączeniu z nową rzeźbą bieżnika pozwoliła uzyskać zaskakującą poprawę w stabilności oraz przyczepności bocznej przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia opon o 80%.

 

Zewnętrzna strona bieżnika P Zero Trofeo R ma zapewniać wymagany poziom sztywności podczas obciążenia w zakręcie. Bardzo sztywny bok opony ma maksymalizować przyczepność boczną przy dużej prędkości oraz dawać wysoką precyzję prowadzenia przy zmianach kierunków jazdy. Szerokie sekcje w środku bieżnika stabilizować mają natomiast samochód i obniżać naprężenia opony wynikające z hamowań oraz silnych przyśpieszeń.

 

Asymetryczna konstrukcja bieżnika Trofeo R z podłużnymi szerokimi rowkami po stronie wewnętrznej, zapewniają jej skuteczne odprowadzanie nadmiaru wody oraz zapobiegają efektowi aquaplaningu. Ze względu na bezkompromisowy poziom przyczepności na suchej nawierzchni, P Zero Trofeo R nie jest rekomendowana do użycia przy bardzo obfitych opadach oraz dużej ilości wody zalegającej na nawierzchni.

 

Opona Pirelli P Zero Trofeo R

Opona homologowana do samochodów sportowych

P Zero Trofeo R zaprojektowano zarówno do jazdy drogowej, jak i torowej w suchych warunkach, wspólnie z producentami najmocniejszych samochodów, takich jak m.in.: Audi, BMW, Ferrari, Lamborghini, McLaren czy Porsche. Rodowód opon P Zero Trofeo R sięga torów wyścigowych Formuły 1 i wyścigów z serii Grand-AM, Lamborghini Super Trofeo oraz GT3. Oficjalnym dystrybutorem opon Trofeo R w Polsce, jest firma FF Sport.

Kampania z polskimi gwiazdami motorsportu

W ramach rozpoczynającej się właśnie kampanii marketingowej opon P Zero Trofeo R, do współpracy zaproszono ambasadora marki Pirelli – Kajetana Kajetanowicza – trzykrotnego Rajdowego Mistrza Europy oraz czterokrotnego Rajdowego Mistrza Polski, u którego boku wystąpił Alex Karkosik – najmłodszy Polak w historii Formuły 3. Efektem tego nietuzinkowego spotkania polskich gwiazd motorsportu jest zrealizowany materiał filmowy, w którym kierowcy sprawdzają możliwości Trofeo R na zamkniętym odcinku Toru Kielce.

Źródło: Pirelli

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).