Pirelli ma nowe opony do Taycana | MOTOFAKTOR

Pirelli ma nowe opony do Taycana

Opony Pirelli P Zero R oraz P Zero Trofeo RS wybrało Porsche do odświeżonego Taycana, w tym do usportowionej wersji Taycan Turbo GT.

Opony Pirelli P Zero R oraz P Zero Trofeo RS zostały wprowadzone na rynek na początku tego roku we współpracy z Porsche, celem zwiększenia sportowego charakteru i osiągów pojazdu. Oznaczono je symbolem Elect na bokach, czyli posiadają one specjalne technologiczne rozwiązania dostosowane do pojazdów elektrycznych. Porsche obecnie oferuje ponad 30 homologowanych przez Pirelli opon z technologią Elect, stworzonych specjalnie dla różnych modeli, takich jak Macan, aby towarzyszyć marce w przekształcaniu się na elektromobilność.

Pirelli P Zero R

Opony P Zero R stworzone specjalnie do Taycana, zaprojektowane z myślą o zwiększeniu dynamiki i przyjemności z jazdy, nadają się do codziennego użytku, jak również do bardziej sportowych wyzwań. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Pirelli w dostarczaniu opon do najbardziej wydajnych samochodów, oraz zastosowaniu technologii Elect, opony te podkreślają ulepszone cechy Taycana, takie jak komfort i moc baterii. Ich dwuwarstwowy karkas ma gwarantować wysoką wytrzymałość i stabilność nawet przy dużych prędkościach, a specjalny bieżnik, oparty na technologii Resin Blend, ma zapewniać przyczepność niezależnie od warunków pogodowych czy nawierzchni. Dzięki temu, użytkownicy mają cieszyć się nie tylko wydajnością, ale także ciszą i komfortem jazdy, przy jednoczesnym zmniejszeniu oporu toczenia dla oszczędniejszego użytku paliwa.

Pirelli P Zero Trofeo RS

Opona P Zero Trofeo RS została zaprojektowana do bezpiecznej jazdy zarówno po drogach, jak i na torach. Stanowi najbardziej sportową wersję stworzoną przez Pirelli specjalnie dla nowego Taycana. Jest to opona semi-slick typu high-performance, wykonana z unikalnych mieszanek inspirowanych formułą opon rajdowych. Dzięki precyzyjnemu projektowaniu, ma zapewniać samochodowi maksymalne osiągi na torze przy suchej nawierzchni, gwarantując wysoką przyczepność i spójność. Wspólny rozwój opony przez Pirelli i Porsche, wraz z testami z inżynierami dynamiki jazdy i kierowcą rozwojowym, pozwoliły osiągnąć wyjątkowe właściwości jezdne i osiągi, dopasowane do Taycana Turbo GT na torze Nürburgring. Zastosowano innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne, optymalizujące powierzchnię styku opony nawet przy dużych prędkościach, co ma zapewniać stabilność i przyczepność. Proces opracowywania opony był szybszy i bardziej efektywny dzięki systemowi wirtualnego rozwoju geometrii, który dokładnie określił właściwości i zachowanie opony poprzez porównanie dużej liczby możliwych profili i modeli bieżnika.

Zarówno P Zero R, jak i P Zero Trofeo RS opracowane dla Taycana są dostępne w rozmiarach 265/35ZR21 i 305/30ZR21. Aby uzupełnić gamę opcji Pirelli dla tego modelu, na przestrzeni lat firma opracowała modele P Zero, P7 All Season, P7 Blue i P Zero Winter w rozmiarach od 19 do 21 cali.

Źródło: Pirelli

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).