Pirelli i Grupa BMW opracowali oponę zimową | MOTOFAKTOR

Pirelli i Grupa BMW opracowali oponę zimową

Pirelli wraz z Grupą BMW opracowali nową zimową oponę P Zero Winter 2, która znajdzie zastosowanie w nowym BMW serii 7.

Pirelli i BMW Group zawarły partnerstwo w celu wprowadzenia na rynek nowych 20-calowych opon P Zero Winter 2 do BMW serii 7, skoncentrowanych na zapewnieniu europejskiej etykiety oporu toczenia „klasy A”. Ta współpraca stanowi przełomowy moment, zwłaszcza dla opon przeznaczonych do pojazdów w pełni elektrycznych, zapewniając kierowcom wysokie doznania z jazdy poprzez zwiększony zasięg, komfort i możliwości jazdy zimowej na różnych nawierzchniach.

Opony BMW Group są specjalnie zaprojektowane do modeli BMW zgodnie z najwyższymi standardami jakości i technologii, co potwierdza przyznanie im certyfikatu BMW Star-Mark. Dzięki temu opony spełniają rygorystyczne wymagania ustalone przez BMW, zapewniając optymalne osiągi i bezpieczeństwo. Ta strategia jest też zgodna z podejściem Pirelli Perfect Fit, polegającym na dostarczaniu dedykowanych opon do konkretnych samochodów.

W porównaniu do opon letnich, opony zimowe mogą ograniczać zasięg samochodu ze względu na wyższe opory toczenia wynikające z ich specyficznej konstrukcji i wzoru bieżnika zaprojektowanego do lepszej przyczepności na zimowych, śliskich drogach. Opór toczenia opony określa siłę potrzebną do toczenia, co bezpośrednio wpływa na zasięg pojazdu. Nowa 20-calowa opona stworzona przez Pirelli wraz z BMW eliminuje te problemy, zwiększając zasięg do 50 km dla elektrycznego modelu serii 7 w porównaniu z tradycyjną oponą zimową. Postęp technologiczny w oponie Pirelli P Zero Winter 2 wynika z istotnych innowacji, zwłaszcza w zakresie wzoru bieżnika i składu mieszanki.

Ten nowy projekt Pirelli i BMW Group jest zgodny z ich celami zrównoważonego rozwoju poprzez wykorzystanie materiałów odnawialnych tam, gdzie jest to technicznie uzasadnione i zmniejszenie śladu CO2 w ich zakładach. Pokazuje też wspólną wizję Pirelli i BMW Group w zakresie mobilności przyjaznej dla środowiska oraz ich zaangażowanie w dalsze przesuwanie granic technologii opon. Opona będzie dostępna dla BMW serii 7 od sierpnia 2024 roku. Celem jest wprowadzenie tej nowej technologii do innych przyszłych modeli BMW, począwszy od nowego BMW X3 w drugiej połowie 2024 roku.

Źródło: Pirelli

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).