Piłkarze Bayernu otrzymali nowe Audi e-tron GT | MOTOFAKTOR

Piłkarze Bayernu otrzymali nowe Audi e-tron GT

W ramach współpracy na rzecz elektryfikacji Audi i Bayernu Monachium piłkarze i działacze klubu odebrali nowe Audi e-tron GT i Audi RS e-tron GT premium.

Audi współpracuje z FC Bayern Monachium na polu zwiększania świadomości na temat przyszłościowej e-mobilności. We wrześniu 2020 roku, FC Bayern i Audi rozpoczęli działania w kierunku zrównoważonej mobilności. Od tego momentu, flota klubowa jest systematycznie uzupełniania o samochody elektryczne. Wielu zawodników i członków zarządu klubu już teraz porusza się po drogach w pełni elektrycznymi Audi e-tron lub Audi e-tron Sportback.

 

Teraz partnerzy poczynili kolejny krok w rozwoju elektryfikacji floty pojazdów FC Bayern. Piętnastu zawodników i działaczy FC Bayern otrzymało nowe, mocne, sportowe i w pełni elektryczne Audi e-tron GT i Audi RS e-tron GT.

 

Podczas oficjalnego przekazania samochodów w Driver Experience Center w Neuburgu, dziesięciu zawodników FC Bayern przekonało się, jakie może być przyspieszenie sportowego samochodu elektrycznego i jak płynnie pokonuje on zakręty. Wśród nich byli rekordzista strzelców Bundesligi Robert Lewandowski oraz członkowie niemieckiej reprezentacji narodowej Leroy Sané, Leon Goretzka i Serge Gnabry.

By sprawdzić swoje umiejętności jazdy i refleks, piłkarze wykorzystali tor testowy w Audi Driving Experience Center. Pod okiem mistrzów Formuły E, Lucasa di Grassi i René Rasta, zasiedli za kierownicami Audi e-tron GT i Audi RS e-tron GT.

 

Również trener drużyny, Julian Nagelsmann, zachwycał się przyspieszeniem samochodu, które dzięki inteligentnemu zarządzaniu temperaturą pozostaje wyjątkowe nawet podczas sprintów pokonywanych kilka razy z rzędu.

Moc Audi RS e-tron GT jest kosmiczna! Pojazdy elektryczne to zdecydowanie przyszłość mobilności.

trener pierwszej drużyny FC Bayern Monachium - Julian Nagelsmann

To niesamowite, jak płynnie Audi RS e-tron GT pokonuje zakręty – tak Leroy Sané skomentował pojazd, którym z imponującą łatwością poruszał się po torze. Pochwalił też generalnie cały samochód jako udane połączenie przyjemności z jazdy, stylistyki, osiągów, sportowego charakteru i zrównoważonego rozwoju.

Gdy połączymy wyobraźnię i pasję, efektem są wielkie osiągnięcia. Dotyczy to w równym stopniu naszego partnera FC Bayern, jak i Audi. Audi e-tron GT i Audi RS e-tron GT są uosobieniem inteligentnych osiągów. Te modele już teraz kształtują przyszłość naszej marki. Jest więc jak najbardziej sensownym, by ci ambasadorzy połączyli siły z ambasadorami FC Bayern Monachium, by pokazać, jak obie marki wspólnie dążą do postępu.

szef marki Audi - Henrik Wenders

FC Bayern Monachium jest przykładem odpowiedzialnego podejścia do środowiska i mobilności. Wspólnie z Audi chcemy inspirować ludzi do podejmowania intensywniejszych działań na rzecz walki ze zmianami klimatu, stąd promujemy przykłady udanej transformacji. Elektryfikacja naszej floty, przesiadka na Audi e-tron GT oraz instalacja punktów ładowania przy naszych boiskach treningowych i przy Allianz Arena, są tego świetnymi przykładami. Jesteśmy dumni, że mamy takiego udziałowca jak Audi - markę, która doskonale łączy sportowy charakter i innowacyjność ze zrównoważonym rozwojem.

członek zarządu FC Bayern Monachium odpowiedzialny za marketing - Andreas Jung

 

Źródło: Audi

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).