Piąte miejsce TVN Turbo Rally Team na Litwie | MOTOFAKTOR

Piąte miejsce TVN Turbo Rally Team na Litwie

Łukasz Byśkiniewicz i Zbigniew Cieślar zajęli 5. miejsce w klasyfikacji RSMP w Rajdzie Elektreny rozgrywanym na Litwie.

Była to czwarta tegoroczna runda polskiego czempionatu, tym razem rozegrana za granicą, na  szutrowych trasach koło miasta Elektreny. Reprezentanci TVN Turbo Rally Team debiutowali w tym rajdzie i, mimo poznawania nowych dla siebie tras, pięciokrotnie uzyskali oesowe podia, a na ostatnim odcinku specjalnym popisali się drugim czasem. Z Litwy wrócili w dobrych humorach i z cennymi punktami.

Mamy 5. miejsce w Rajdzie Elektreny. Nie jest to może szczyt marzeń, jeśli chodzi o wynik, ponieważ nasze ambicje są wyższe, ale biorąc pod uwagę, że startowaliśmy w tym rajdzie pierwszy raz, to jesteśmy zadowoleni. Odcinki specjalne były dokładnie te same, jak rok temu, i większość naszych zacnych konkurentów jechała nimi w zeszłym sezonie. Rozpoczęliśmy od dwóch trzecich czasów na oesie miejskim. Później nie na wszystkich oesach czułem się pewnie, co było widać po czasach. Bardzo dobrze pojechaliśmy ostatnią pętlę, składającą się z sześciu prób. Złapaliśmy dobry „feeling” w naszym Hyundaiu i20 R5 i jechaliśmy porządnym tempem. W sumie w całym rajdzie pięć razy zameldowaliśmy się na oesowym podium, a na ostatnim, najszybszym odcinku, uzyskaliśmy drugi czas w Mistrzostwach Polski. Kończymy część szutrową sezonu i rozpoczynamy przygotowania do asfaltowego Rajdu Rzeszowskiego. Bardzo dziękuję naszym Partnerom za kolejny fantastyczny wspólny start: Amic Energy, Auto Partner, MaXgear, NOVOL, TEKOM Technologia, Michelin, Kratki.pl, IPlanet Radom, IHome oraz macierzystej TVN TURBO za wsparcie medialne

Kierowca TVN Turbo Rally Team - Łukasz Byśkiniewicz

Jesteśmy na kolejnej mecie i z tego powodu jesteśmy szczęśliwi. Po świetnych czasach na odcinku miejskim, na początku nie jechaliśmy naszym tempem, brakowało pewności w pokonywaniu zakrętów, które wydawały się dość śliskie. Z każdym kilometrem było lepiej. Na ostatnią pętlę dobraliśmy lepszą mieszankę opon Michelin i zaatakowaliśmy. Łukasz odzyskał pewność i pokazaliśmy na co nas stać, wykręcając drugi czas na ostatnim odcinku specjalnym, a wcześniej kilka razy uzyskując czasy dające nam oesowe podium. Nasza ekipa Kumiega Racing zaraz po powrocie z Litwy przebuduje Hyundaia na specyfikację asfaltową, ponieważ już na początku sierpnia odbędzie się Rajd Rzeszowski.

Pilot TVN Turbo Rally Team - Zbigniew Cieślar

 

Źródło: Auto Partner S.A.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).