Phoenix Contact E-Mobility otwiera w Polsce nową fabrykę | MOTOFAKTOR

7 października 2021 r. miało miejsce uroczyste otwarcie nowego zakładu produkcyjnego Phoenix Contact E-Mobility w Rzeszowie.

Nowy zakład Phoenix Contact E-Mobility został wybudowany w Parku Naukowo-Technologicznym Rzeszów-Dworzysko.

Rozbudowa naszej bazy produkcyjnej w nowej lokalizacji w Polsce jest decydującym krokiem w rozwoju elektromobilności. Michael Heinemann CEO spółki Phoenix Contact E-Mobility

 

Budowa nowej fabryki dla elektromobilności o powierzchni 15 000 m² trwała zaledwie pięć miesięcy, już w styczniu 2021 rozpoczęto produkcję kabli ładowania AC. Fabryka Phoenix Contact została zbudowana pod potrzeby specjalisty elektromobilności przez developera zajmującego się budową i wynajmem nieruchomości przemysłowych, firmę Panattoni.

 

Nowy zakład odczuł już dynamikę rozwoju rynku elektromobilności. Początkowe zatrudnienie wzrosło szybciej niż planowano, zespół liczy już 300 pracowników. Na ośmiu liniach produkcyjnych produkowane są kable ładowania AC, gniazda do stacji ładowania AC, ładowarki naścienne oraz gniazda ładowania pojazdu. Do końca roku ma działać dziesięć linii produkcyjnych.

 

Co roku wyraźnie wzrasta liczba nowo rejestrowanych pojazdów z napędem elektrycznym i hybrydowym typu plug-in. W pierwszym półroczu 2021 r. udział nowo zarejestrowanych pojazdów elektrycznych w Europie wzrósł ponad dwukrotnie w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku.

Każdy z tych samochodów ma w bagażniku kabel ładowania AC. Premie i dotacje w całej Europie zapewniają rozwój prywatnej i publicznej infrastruktury ładowania. Działania te zwiększają dodatkowo sprzedaż kabli ładowania AC. Ze względu na dobrą lokalizację w Parku Naukowo-Technologicznym Dworzysko, z dobrze rozwiniętą infrastrukturą, nasz zakład stanie się ważnym miejscem w sieci produkcyjnej Phoenix Contact E-Mobility. Dominik Mazur dyrektor zakładu w Rzeszowie

 

Polska fabryka będzie dostarczać produkty na rynek europejski i amerykański. W zakładzie głównym Phoenix Contact E-Mobility w Schieder są tworzone i testowane nowe technologie. Znajdują się tam wysoko zautomatyzowane linie produkcyjne, dział produkcji przedseryjnej, prototypownia oraz dział konstrukcyjny, marketingu i sprzedaży.

 

Powierzchnia całkowita nowego zakładu w Rzeszowie wynosi 15 000 m2, z czego 14 000 m2 zajmuje produkcja i magazyny, a 1000 m2 pomieszczenia biurowe.

 

Źródło: Phoenix Contact E-Mobility

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).