Philips Xperion – linia innowacyjnych lamp warsztatowych | MOTOFAKTOR

Philips Xperion – linia innowacyjnych lamp warsztatowych

Philips w swojej gamie bezprzewodowych lamp warsztatowych Xperion ma łącznie 8 różnych modeli ułatwiających pracę specjalistom.

 

 

Linia lamp warsztatowych Philips Xperion już z daleka wyróżnia się charakterystyczną, jaskrawą kolorystyką. Dzięki niej są one zdecydowanie lepiej widoczne niż lampy szare lub czarne, które bez przerwy się gubią lub… wyjeżdżają z serwisu pozostawione nieświadomie pod maską samochodu klienta. Kolorowe obudowy wbrew pozorom nie chłoną warsztatowych zanieczyszczeń, więc po zakończeniu pracy wystarczy je przetrzeć szmatką. Wszystkie lampy z rodziny Xperion mają solidne obudowy spełniające wymagania norm IP65 oraz IK07 a zatem cechuje je podwyższona wytrzymałość na wstrząsy, kurz i zawilgocenie.

 

W linii Xperion Philips postawił na bardzo wysoką jakość światła. Użytkownik ma także duże możliwości „zarządzania nim”. W wybranych modelach można regulować zarówno jasność jak też skupienie wiązki. Inną ciekawą opcją jest funkcja „auto” aktywująca lampę czujnikiem ruchu. Na listę innowacji wpisujemy dostępną w niektórych lampach funkcję Find My Device, czyli praktyczny lokalizator. Większość lamp z rodziny Xperion może pełnić funkcję powerbanku, a jedna (konkretnie Flood Audio) jest także wyposażona w głośnik Bluetooth.

 

Wszystkie lampy z rodziny Xperion wyposażone są w praktyczne uchwyty. To przemyślana kombinacja haczyków i magnesów zaprojektowana odpowiednio dla każdego modelu.
Każdy Xperion został wyposażony w wysokiej jakości akumulator, który wystarcza – w zależności od wersji lampy oraz intensywności świecenia – od 4,5 do nawet 12 godzin.

Pillar i UV Pillar

Pillar to podstawowa „słuchawkowa” lampa robocza wyposażona w kilka źródeł światła. Jeden z modułów LED można wygodnie odchylać, tak, aby jak najlepiej oświetlić obszar roboczy. W wersji UV (UV Pillar) lampa ma także wbudowany punkt LED UV, który przydaje się do wykrywania nieszczelności i wycieków np. z układów klimatyzacji. Lampy Pillar i UV Pillar wyróżniają się mocnym światłem, długim czasem pracy akumulatora, wysokim współczynnikiem CRI a także funkcją lokalizatora Find My Device.

Magiczne „kostki” Flood

Flood Audio, Flood i Flood Mini to kolejne trzy lampy warsztatowe. Przypominają kostki, mają regulację wiązki światła, a dzięki pojemnym akumulatorom idealnie nadają się do ciągłego oświetlania stanowiska pracy. Mają tzw. pamięć oświetlenia, czyli po ponownym włączeniu świecą w takim trybie, w jakim zostały wcześniej wyłączone. Cała trójka ma oryginalny system mocujący – specjalny magnetyczny uchwyt, który w zależności od ustawienia może być jednocześnie hakiem lub obejmą.

 

Wersja Mini z ledowym wskaźnikiem stanu naładowania jest wystarczającym źródłem dodatkowego światła. Wyposażono ją także w funkcję lokalizatora Find My Device.

 

Flood to większy model. W trybie wzmocnionym emituje aż 1000 lm (Mini – 500 lm) ma mocniejszy akumulator z cyfrowym wyświetlaczem stanu naładowania i może pełnić funkcję power banku. Wyposażono ją w czujnik ruchu, który pozwala na zdalne/automatyczne włączanie/wyłączanie.

 

Flood Audio to topowy model w gamie, który ma wszystkie cechy wersji Flood a ponadto wbudowany… głośnik Bluetooth!

Pocket, Slim i Line – idealne lampy inspekcyjne

Xperion Pocket to kompaktowa, ale mocna lampa wielkości walkmana. Oprócz podstawowego źródła światła ma dodatkowy punkt świetlny na elastycznym wysięgniku o długości 25 cm. Pocket doskonale sprawdza się w niewielkich przestrzeniach. Szeroki strumień światła podstawowego o jasności do 300 lm w trybie zwiększonej mocy zapewnia jasne światło. Jest wyposażona w silny magnes i haczyk, co ułatwia zamocowanie do pracy w trybie doświetlającym pracę.

 

Slim jest idealna do małych przestrzeni. Dzięki jasności do 250 lm w trybie Eco i 500 lm w trybie zwiększonej mocy oraz wyjątkowemu, obrotowemu modułowi świetlnemu 270° pozwala skierować silną wiązkę światła tam, gdzie jest ona potrzebna.

 

Line to nieco większy model. Generująca szeroką wiązkę światła o kącie 110° i jasności 150 lm w trybie Eco oraz 300 lm w trybie zwiększonej mocy. Jest współczesnym odpowiednikiem starych, ledowych lamp warsztatowych, z których korzystał praktycznie każdy mechanik. Tyle tylko, że pod każdym względem jest od nich lepsza. Bezprzewodowa, z mocnym akumulatorem, zapewniająca mocne światło, odporna na uderzenia, wodę i rozpuszczalniki, doskonała zarówno do świecenia punktowego jak też do oświetlania większych obszarów.

 

Źródło: Philips

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).