Petronas wprowadza linię płynów iona do EV | MOTOFAKTOR

Petronas wprowadza linię płynów iona do EV

person Adrian Januszkiewicz 22/11/2021

Petronas Lubricants International rozszerzył swoją ofertę o linię iona Electric Vehicle (EV) Fluids przeznaczoną do pojazdów elektrycznych.

Zgodnie z najnowszym raportem Global EV Outlook 2021, światowy rynek pojazdów został znacząco dotknięty skutkami ekonomicznymi pandemii COVID-19. Podczas gdy liczba nowych zarejestrowanych samochodów, zwłaszcza z napędem konwencjonalnym spadła, globalna sprzedaż samochodów elektrycznych odnotowała 70% wzrost w 2020 roku.

 

Wierzymy, w szybki rozwój elektromobilności. Wraz z tym szybkim wzrostem, innowacyjne rozwiązania są kluczem do przyspieszenia tego procesu z myślą o bardziej zrównoważonej przyszłości – mówi Giuseppe D’Arrigo, dyrektor zarządzający PLI i dyrektor generalny Grupy.

 

Uruchomiany w 2019 roku program Petronas iona ma na celu upowszechnienie się zeroemisyjnych źródeł napędu poprzez optymalizację wydajności energetycznej, bezpieczeństwa i zasięgu pojazdów elektrycznych. Kluczem do osiągniecia tego celu jest rozwój technologii płynów przeznaczonych dla ogniw elektrycznych w samochodach i na tym właśnie skupiono się w Petronas.

 

Druga generacja produktów Petronas iona została zaprojektowana w celu spełnienia wielu wymagań w elektrycznym zespole napędowym i elementach przeniesienia napędu (osie, przekładnie). Istotą zastosowania płynów jest kontrola tarcia i zużycia energii, a także zarządzanie temperaturą, co pozwala zmaksymalizować wydajność, efektywność energetyczną i niezawodność pojazdów elektrycznych.

 

Postęp w dziedzinie Petronas iona jest zgodny ze zobowiązaniem PLI do zrównoważonego rozwoju, które zostało ogłoszone w 2018 roku, zgodnie z którym 75% inwestycji w badania i technologie zostało ukierunkowane na zmniejszenie emisji, w celu wspierania większego celu osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2050 roku.

Innowacja w sektorze technologii płynów EV (E-Fluids)

Producenci oryginalnego wyposażenia (OEM), dostawcy Tier 1 i dystrybutorzy poszukują liderów myśli i ekspertów, którzy mogą zapewnić rewolucyjne myślenie, pomagając im być o krok przed szybko pojawiającymi się technologiami i konkurencją oraz przyspieszyć wprowadzanie bezpiecznych, energooszczędnych i wydajnych pojazdów elektrycznych.

 

Wraz z wprowadzeniem drugiej generacji produktów iona, PLI zebrał wiodących w branży ekspertów i poprowadził swoje drugie webinarium, Petronas EV Fluids Webinar 2021. To działanie wynika z podjętego przez firmę zobowiązania do przyspieszenia wspólnych wysiłków na rzecz zrównoważonej przyszłości. Webinarium jest spin-offem pierwszego sympozjum Petronas EV Fluids Symposium PLI zorganizowanego w 2019 roku, którego celem jest dalsze kontynuowanie dyskusji wokół płynów EV w odniesieniu do rozwoju branży.

W trakcie webinarium poruszono tematy innowacji w pojazdach elektrycznych, rozwój technologii płynów w systemach e-przekaźników. Na spotkaniu wypowiedzieli się zarówno eksperci PLI, jak i też przedstawiciele branży EV.

 

PLI od 2018 roku współpracuje z pionierską grupą partnerów – w tym z Imperial College London, FEV Group, IAV i firmami zajmującymi się dodatkami – aby współtworzyć bezpieczne, wysokowydajne i niezawodne płyny specjalnie dla elektrycznych układów napędowych. Portfolio płynów EV dostosowanych do zastosowań klientów powstało w wyniku tego wspólnego podejścia.

 

Prezentacje podczas webinarium świadczą o postępie w projektach współtworzonych przez naszych partnerów przemysłowych i akademickich. Wszystkim sesjom przyświecał jeden wspólny cel – zrównoważony rozwój. Webinarium jest dowodem na to, że zrobiliśmy kolejny krok naprzód, wkraczając w nowy etap naszej podróży w kierunku rozwoju e-mobilności dla bardziej ekologicznej i zrównoważonej przyszłości – powiedział Giuseppe D’Arrigo, komentując webinarium.

 

Wraz ze wzrostem sprzedaży pojazdów elektrycznych i tworzeniem się możliwości rynkowych w tym segmencie, dążymy do kontynuowania współpracy z naszymi szanownymi partnerami i innymi liderami w branży w zakresie promowania e-mobilności poprzez nasze zróżnicowane rozwiązania Fluid Technology Solutions™. PLI jest zaangażowana popularyzowanie zastosowanie technologii środków smarnych w płynach do pojazdów elektrycznych oraz w pomoc klientom w przyjęciu pojazdów elektrycznych – dodał Giuseppe D’Arrigo podczas premiery.

 

Źródło: Petronas

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).