Petronas udoskonalił linię olejów Syntium z technologią CoolTech+ | MOTOFAKTOR

Petronas udoskonalił linię olejów Syntium z technologią CoolTech+

Petronas Lubricants International (PLI) wprowadził na rynek nową gamę olejów silnikowych Petronas Syntium z technologią CoolTech+.

Większość nowoczesnych silników przetwarza tylko około jednej trzeciej potencjalnej energii z paliwa na moc. Reszta tej energii cieplnej nie tylko pozostaje nieprzetworzona, ale także rozprasza się jako ciepło odpadowe, co oznacza, że ​​ponad połowa użytecznej energii wytwarzanej przez samochody na całym świecie jest nieefektywnie tracona w silnikach. Nadmierne ciepło, które się tworzy może również uszkadzać krytyczne części silnika, takie jak: turbosprężarki, tłoki i łożyska.

 

Domenico Ciaglia, dyrektor generalny EMEA w PETRONAS Lubricants International (PLI): Nowoczesne pojazdy muszą pracować ciężej i wydajniej, aby generować więcej mocy z mniejszych silników, a jednocześnie zużywać mniej paliwa w celu zmniejszenia emisji. Właśnie dlatego nowa gama PETRONAS Syntium koncentruje się na rozwiązaniu problemu wydajności termicznej i kontrolowaniu rozpraszania ciepła w silniku, zwiększając osiągi samochodów dla czystszej i bardziej ekonomicznej mobilności. Dzięki naszej nowej technologii CoolTech+™ kierowcy mogą być pewni, że na trasie nasze produkty zmniejszają negatywny wpływ na silniki ich pojazdów, portfele i planetę.

 

Petronas Syntium oferuje teraz niemal 40% silniejszą ochronę przed zużyciem krytycznych części niż poprzednie generacje produktu, skupiając się na najbardziej narażonych na wysokie temperatury strefach w silniku. Zapobiegać ma to gromadzeniu się osadów, wydłużać żywotność części i obniżać koszty konserwacji. Dzięki mocnym łańcuchom olejowym, nowa gama Petronas Syntium ma zapewniać również do 68% wyższą odporność na utlenianie, kontrolując osady, opóźniając gęstnienie oleju i utrzymując stabilną warstwę ochronną dla maksymalnej wydajności silnika. A dzięki zdolności do kontrolowania ciepła poprzez zmniejszenie tarcia, technologia CoolTech+ ma obniżać emisje pojazdów i zużycie paliwa nawet o 3%, minimalizując szkodliwy wpływ jazdy na środowisko i oszczędzając pieniądze kierowców.

 

Według danych zebranych przez Petronas olej Syntium z technologią CoolTech+ umożliwia silnikom bolidów Formuły 1 zespołu Mercedes-AMG Petronas osiągnięcie ponad 50% sprawności cieplnej, co czyni go najbardziej wydajnym silnikiem wyścigowym, jaki kiedykolwiek stworzono. Teraz wiedza zdobyta na torach wyścigowych jest zawarta w formule nowej gamy olejów silnikowych dla kierowców pojazdów osobowych.

 

Dzięki nowej technologii CoolTech+, która wspierała zespół Mercedesa w zdobyciu ósmego z rzędu mistrzostwa konstruktorów, Petronas Syntium ma umożliwić kierowcom uzyskanie optymalnych osiągów silnika, przy jednoczesnym minimalizowaniu wpływu ich każdej podróży na środowisko naturalne.

 

Z okazji największej premiery Petronas 2022 r. PLI przeprojektowało również opakowania całej linii Petronas Syntium, wykorzystując w nich o 15% mniej plastiku. Firma planuje również wprowadzić na rynek nowe opakowanie, 20-litrowy, tzw. bag in the box, czyli opakowanie kartonowo foliowe, które zmniejszy zużycie plastiku do 90%. Petronas kontynuuje współpracę z internetową platformą zrównoważonego rozwoju Treedom w celu niwelowania emisji CO2. PLI prowadzi kompleksowe działania celem osiągnięcia zerowej emisji netto szkodliwych emisji do 2050 roku.

 

Energia jest niezwykle cennym zasobem. Ochrona i pozyskiwanie jej w sposób zrównoważony są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek dotąd. Presja na efektywne wykorzystanie energii szczególnie w sektorze motoryzacyjnym będzie tylko wzrastać dlatego przeciwdziałanie jej marnowaniu jest priorytetem. Dzięki Petronas Syntium z technologią CoolTech+ kierowcy mają mieć wyższą kontrolę nad procesem utraty ciepła w silniku, być w stanie maksymalnie wykorzystać każdą dawkę energii i ostatecznie zmaksymalizować wydajność silników swoich samochodów.

 

Nowa linia Petronas Syntium ma być dostępna od Marca 2022 r.

 

Źródło: Petronas

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).