Petronas przedstawił nową inżynier płynów w Formule 1 | MOTOFAKTOR

Petronas przedstawił nową inżynier płynów w Formule 1

Petronas Lubricants International rozstrzygnął konkurs na inżyniera płynów w Formule 1. Została nim Stephanie Travers.

Jako jeden z dwóch inżynierów Petronas, którzy pracują na torze wyścigowym, 24-letnia Stephanie Travers będzie wspierać swoją wiedzą na temat środków smarnych pięciokrotnych mistrzów świata Formuły 1 – zespół Mercedes-AMG Petronas Motorsport podczas 21 wyścigów sezonu 2019.

Od początku naszej współpracy z zespołem Mercedes-AMG wysyłamy inżynierów, by w mobilnym laboratorium Petronas pomagali ekipie podczas weekendów wyścigowych. Jestem przekonany, że umiejętności Stephanie, jej pasja i determinacja będą idealnie do nas pasować.

prezes Petronas Lubricants International - Giuseppe D’Arrigo

Inżynierowie Petronas, którzy pracują na torach wyścigowych, przeprowadzają na bieżąco analizy oleju silnikowego z bolidów Formuły 1, dostarczając zespołowi danych na temat kondycji silnika. Mają do dyspozycji mobilne laboratorium, w którym podczas wyścigów można przeprowadzać rozmaite badania, korzystając ze wsparcia najlepszych specjalistów i naukowców w tej dziedzinie.

Już od dziesięciu lat Petronas dostarcza zespołowi najnowocześniejsze technologie i wiedzę ekspercką, co pozwala nam uzyskać przewagę nad rywalami. Obecność specjalistów od środków smarnych na torze daje nam możliwość szybkiej analizy oleju silnikowego i błyskawicznej reakcji na potencjalne problemy. Jestem pewny, że dzięki Stephanie nasz zespół będzie jeszcze mocniejszy podczas wyścigów.

szef zespołu i prezes Mercedes-AMG Petronas Motorsport - Toto Wolff

Jako techniczny partner zespołu Mercedes-AMG Petronas od 2010 roku, Petronas, Mercedes-AMG i dział zajmujący się skrzyniami biegów Mercedes-AMG High Performance Powertrains opracowały w ramach ścisłej współpracy paliwo Petronas Primax, olej silnikowy Petronas Syntium oraz olej przekładniowy i płyny Petronas Tutela.

 

Źródło: Petronas

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).