Petronas przedstawił nową inżynier płynów w Formule 1 | MOTOFAKTOR

Petronas przedstawił nową inżynier płynów w Formule 1

person Adrian Januszkiewicz 22/03/2019

Petronas Lubricants International rozstrzygnął konkurs na inżyniera płynów w Formule 1. Została nim Stephanie Travers.

Jako jeden z dwóch inżynierów Petronas, którzy pracują na torze wyścigowym, 24-letnia Stephanie Travers będzie wspierać swoją wiedzą na temat środków smarnych pięciokrotnych mistrzów świata Formuły 1 – zespół Mercedes-AMG Petronas Motorsport podczas 21 wyścigów sezonu 2019.

Od początku naszej współpracy z zespołem Mercedes-AMG wysyłamy inżynierów, by w mobilnym laboratorium Petronas pomagali ekipie podczas weekendów wyścigowych. Jestem przekonany, że umiejętności Stephanie, jej pasja i determinacja będą idealnie do nas pasować. Giuseppe D’Arrigo prezes Petronas Lubricants International

Inżynierowie Petronas, którzy pracują na torach wyścigowych, przeprowadzają na bieżąco analizy oleju silnikowego z bolidów Formuły 1, dostarczając zespołowi danych na temat kondycji silnika. Mają do dyspozycji mobilne laboratorium, w którym podczas wyścigów można przeprowadzać rozmaite badania, korzystając ze wsparcia najlepszych specjalistów i naukowców w tej dziedzinie.

Już od dziesięciu lat Petronas dostarcza zespołowi najnowocześniejsze technologie i wiedzę ekspercką, co pozwala nam uzyskać przewagę nad rywalami. Obecność specjalistów od środków smarnych na torze daje nam możliwość szybkiej analizy oleju silnikowego i błyskawicznej reakcji na potencjalne problemy. Jestem pewny, że dzięki Stephanie nasz zespół będzie jeszcze mocniejszy podczas wyścigów. Toto Wolff szef zespołu i prezes Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Jako techniczny partner zespołu Mercedes-AMG Petronas od 2010 roku, Petronas, Mercedes-AMG i dział zajmujący się skrzyniami biegów Mercedes-AMG High Performance Powertrains opracowały w ramach ścisłej współpracy paliwo Petronas Primax, olej silnikowy Petronas Syntium oraz olej przekładniowy i płyny Petronas Tutela.

 

Źródło: Petronas

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).