Petronas i zespół F1 Mercedesa świętują ósmy tytuł z rzędu | MOTOFAKTOR

Petronas i zespół F1 Mercedesa świętują ósmy tytuł z rzędu

person Adrian Januszkiewicz 23/12/2021

Zespół Mercedes-AMG PETRONAS Formula One zdobył swoje ósme z rzędu mistrzostwo świata konstruktorów Formuły 1 po wyścigu w Abu Zabi.

Napędzane przez Fluid Technology Solutions firmy Petronas, Srebrne Strzały, zdominowały Formułę 1 w erze napędów turbo hybrydowych. Od 2014 roku nieprzerwanie zdobywają tytuły Mistrzów Świata w kategorii Konstruktorów.

 

Jako Partner tytularny i techniczny, Petronas rozwija swoje technologie olejowe – Fluid Technology Solutions wraz z zespołem Mercedes-AMG Petronas. Razem z nimi współpracuje również Mercedes-AMG High Performance Powertrains (HPP). Celem kooperacji jest zapewnienie najlepszej formuły środków smarnych dostosowanych do jednostek napędowych Mercedesa. Dawać ma to zespołowi najlepsze możliwe osiągi, niezawodność i wydajność – szczególnie ważne podczas tak zaciętej walce o tytuł, jak w tym sezonie. Odpowiednie smarowanie pozwala osiągnąć lepsze parametry silnika, które finalnie dają zespołowi przewagę na torze.

 

Rozwiązania Fluid Technology Solutions, które zapewniły zespołowi F1 zwycięską passę, zostały opracowane w Globalnym Centrum Badań i Technologii PETRONAS we Włoszech. Za ich formułą stoi zespół inżynierów, chemików i ekspertów z PLI i Mercedes-AMG, którzy pracują nad środkami smarnymi, olejami i płynami zapewniającymi optymalną pracę kluczowych części / elementów bolidów F1 – powiedział Dyrektor generalny Grupy Petronas Lubricants International (PLI), Giuseppe D’Ariggo.

 

Wiedza wynikająca ze stosowania rozwiązań, które udowodniły swoją skuteczność na torze, została wykorzystana do optymalizacji środków smarnych z gamy Petronas Syntium. Doświadczenia z Formuły 1 posłużyły do opracowania Petronas Syntium z udoskonaloną technologią CoolTech+ dla pojazdów codziennego użytku, która ma oferować klientom lepsze osiągi i większą wydajność poprzez:

 

1) Udoskonalone zarządzanie temperaturą

 

Większość silników spalinowych przetwarza tylko około 35% paliwa na moc. Pozostała energia rozprasza się w postaci ciepła. Nie tylko powoduje to uszkodzenie silnika samochodu, ale to również marnowanie energii, co jest szkodliwe dla naszej planety. Petronas Syntium z technologią CoolTech+ umożliwia lepsze zarządzanie temperaturą silnika i chroni ważne elementy samochodu.

 

2) Większa wydajność dla bardziej zrównoważonej motoryzacji

 

Petronas Syntium z technologią CoolTech+ zapewnia do 3% mniejsze zużycie paliwa i niższą emisję spalin* – dla czystszej, bardziej ekonomicznej i wydajnej mobilności. Nawet gdy zbliża się termin wymiany olej wciąż chroni silnik i otoczenie.

 

3) Efektywne działanie przez cały cykl życia

 

Petronas Syntium z technologią CoolTech+ zapewnia wyjątkową ochronę przed utlenianiem powodującym gęstnienie oleju – o 68% lepszą niż standard branżowy* – aby utrzymać stabilne osiągi przez cały okres między wymianami oleju i zmaksymalizować wydajność silnika.

 

4) Zwiększona ochrona silnika, aby obniżyć koszty konserwacji

 

Technologia CoolTech+ o 37,8% lepiej chroni krytyczne elementy silnika przed zużyciem*. Dzieje się tak, ponieważ cechuje się wystarczająco mocnymi łańcuchami cząstek, które są odporne nawet na najtrudniejsze warunki i odbierają ciepło z każdego zakątka silnika.

 

* Wyniki w oparciu o limit norm przemysłowych API SP

 

Źródło: Petronas

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).