Pełna paleta innowacji Schaeffler we Frankfurcie | MOTOFAKTOR

Dział Schaeffler Automotive Aftermarket będzie miał własny wirtualny showroom na tegorocznych targach Automechanika DIGITAL PLUS.

Rynek części zamiennych przechodzi okres radykalnych zmian. Megatrendy cyfryzacji i e-mobilności są już od dawna obecne w branży motoryzacyjnej. Budowa pojazdów oraz części jest coraz bardziej skomplikowana, a przez to zmianom podlega także serwis takich samochodów. Na targach Automechanika DIGITAL PLUS, które odbędą się w dniach 14-16 września 2021, Schaeffler, jako globalny dostawca dla sektora motoryzacyjnego oraz przemysłowego, udzieli odpowiedzi na kluczowe pytania dotyczące motoryzacyjnego rynku części zamiennych przyszłości: Jaki wpływ będą miały zmiany technologiczne na rynek części zamiennych? W jaki sposób warsztaty będą mogły nadal wykonywać naprawy wydajnie, w sposób profesjonalny i z zyskiem?

 

Na swoim wirtualnym stoisku firma zaprezentuje się jako dostawca i partner, który wykorzystuje nowe technologie do generowania możliwości biznesowych dla dystrybutorów i warsztatów.

Koncentrujemy się na potrzebie naszych klientów w zakresie opłacalnych, przyszłościowych rozwiązań naprawczych. Co więcej, dzięki współpracy z nami, warsztaty będą również wyposażone w profesjonalne i przynoszące zysk usługi w przyszłości. Poprzez naszą wirtualną wystawę targową możemy pokazać, że nowe media oferują doskonałe możliwości interakcji z klientami dla rynku części zamiennych. Chcemy naszą wiedzą w tym temacie podzielić się zarówno z dystrybutorami, jak i warsztatami. Jens Schüler prezes GKAM, Global Sales and marketing Schaeffler Automotive Aftermarket

Zorientowanie na rynek i wysoce innowacyjne technologie

W ramach swojej cyfrowej wystawy Schaeffler koncentruje się na dwóch aspektach: rozwiązaniach „zorientowanych na rynek” i „przyszłościowych”. Zorientowanie na rynek oznacza identyfikowanie potrzeb klientów i oferowanie rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb, od oferty części podwozia marki FAG i zestawów INA FEAD do silników spalinowych i systemów hybrydowych, po nasze rozwiązania do naprawy układów napędowych LuK. Równie ważne jest zapewnienie przyszłościowych rozwiązań:

Schaeffler jest pionierem w czasach fundamentalnych zmian w branży. Nasza działalność od zawsze polega na wprowadzaniu nowych technologii na rynek części zamiennych. Podczas targów Automechanika DIGITAL PLUS pokażemy, że jako Grupa już teraz pracujemy nad rozwiązaniami przyszłości w postaci zarówno produktów, jak i usług. Obecnie nie tylko oferujemy naszym klientom odpowiednie produkty, ale jesteśmy odpowiednio przygotowani do technologicznej zmiany na mobilność elektryczną. Jens Schüler

Indywidualne zdalne wsparcie

Ale to nie wszystko. Schaeffler zaprezentuje także swoje „Zdalne wsparcie”, czyli rozwiązanie, które w przypadku pytań technicznych łączy warsztat z usługa Schaeffler REPXPERT w czasie rzeczywistym za pośrednictwem smartfonów lub tabletów. System zdalnego wsparcia przesyła na żywo obraz z warsztatu do platformy REPXPERT. Pozwala to na udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące procesu naprawy, przy jednoczesnym zobrazowaniu kolejnych kroków w pojeździe.

 

Stoisko Schaeffler w hali 3 we Frankfurcie zapewni również wgląd w usługę zdalnego wsparcia. Schaeffler udostępni silnik, w którym odwiedzający będą mogli samodzielnie wymienić napinacz paska przy użyciu usługi zdalnego wsparcia Schaeffler REPXPERT.

Dzięki tej technologii wprowadzamy usługę, która pozwala nam udzielać warsztatowi realnej pomocy w czasie rzeczywistym w przypadku złożonych pytań, które pojawiają się podczas naprawy pojazdu. Jens Schüler

 

W ramach przygotowań do rozpoczęcia targów we wrześniu, Schaeffler umieścił na swojej stronie internetowej informacje na temat „Warsztatu jutra”. Od teraz na stronie internetowej będą regularnie pojawiać się historie i wywiady z ekspertami z branży, warsztatami oraz specjalistami Serwisu Technicznego.

 

Źródło: Schaeffler

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).