Parts Specialists: napęd pasowy silnika | MOTOFAKTOR

Parts Specialists: napęd pasowy silnika

person Adrian Januszkiewicz 28/06/2022

W najnowszym filmiku serii "Parts Specialists" od Diesel Technic Lars i Kevin przyglądają się bliżej swojej ciężarówce, dają praktyczne wskazówki i omawiają przyczyny różnych błędów.

 

Napęd pasowy napędzany jest wałem korbowym. Jego zadaniem jest przenoszenie ruchu obrotowego wału korbowego na różne jednostki pomocnicze, takie jak sprężarka klimatyzacji, pompa wody czy wentylator. Jednak w ciężarówce Larsa i Kevina funkcja napędu pasowego nie jest już spełniona, ponieważ jeden z dwóch pasów jest zepsuty.

 

W rezultacie chłodnica wody została już uszkodzona. Aby zapobiec dalszym awariom, duet sprawdza inne komponenty w napędzie pasowym. Przede wszystkim należy poluzować napinacz paska. Ważną wskazówką od Parts Specialists jest zanotowanie dokładnej pozycji starego paska. Ułatwia to późniejszą prawidłową instalację nowego modelu.

 

Deklarowanym celem Parts Specialists jest ułatwienie codziennej pracy innym kolegom z warsztatu. Z tego powodu Lars i Kevin przygotowali szeroką gamę wzorców błędów. Między innymi pokazują koło pasowe, którego pozycja się zmieniła. Możliwe przyczyny to brud, uszkodzony tłumik drgań wału korbowego lub drgania silnika. Ponadto Parts Specialists przedstawiają napinacz paska, którego ścieranie materiału wskazuje, że pasek nie pracował prawidłowo, co może spowodować jego odskoczenie lub zerwanie. Dalsze wzorce błędów, w tym potencjalne awarie, można zobaczyć na filmie:

Aby Lars i Kevin ponownie uruchomili ciężarówkę, kompletny zestaw napinaczy paska od DT Spare Parts jest instalowany po wymontowaniu odpowiednich części. Wszystkie części zamienne są również dostępne pojedynczo na portalu partnerskim. Z powodu wycieku smaru i luzu na łożysku wymienia się również łożysko wentylatora. Jak wszystkie artykuły, również tutaj użyte części zamienne zostały poddane dokładnej kontroli jakości w ramach Diesel Technic Quality System (DTQS).

 

Asortyment DT Spare Parts oferuje duży wybór wysokiej klasy części zamiennych, które umożliwiają płynną pracę napędu pasowego. Oprócz różnych pasków, uszczelek olejowych i pomp wodnych klienci mogą znaleźć w asortymencie również sprężarki klimatyzacji. Ponadto oferta obejmuje wentylatory wiskotyczne elektryczne i sterowane temperaturą, amortyzatory drgań, osłony wentylatorów oraz chłodnice międzystopniowe.

 

W przypadku pytań technicznych dostępny jest HelpDesk Parts Specialists.

 

Źródło: Diesel Technic

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).